Keloğlan Masalları Müzikali Sahnelendi

Yaman, “İlimiz 2017 ve 2018 döneminde kültür ve sanat etkinliklerine doyacak”

Keloğlan Masalları Müzikali Sahnelendi

Keloğlan Masalları Müzikali Beğeni Kazandı

Kentte kültürü ve sanatı tam manasıyla yaşatacaklarını aktaran Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimiz 2017 ve 2018 döneminde kültür ve sanat etkinliklerine doyacak” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında dolu dolu bir yıl olması için çalışmalarına hız verdi. Her yaştan vatandaşlara hitap eden etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediye, çocuklar için de özel programlar yapıyor. Bu bağlamda Keloğlan Masalları Müzikali Elma Şekeri isimli programla çocuklara özel tiyatro sergilendi. İki seans olarak gerçekleşen programda salon çocuklar ve aileleri tarafından dolduruldu.

Şehirde kültür ve sanat etkinliklerine tam gaz devam ettiklerini dile getire mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bizler ilimizde alt yapı ve üst yapının yanı sıra kültür ve sanatta da güzel işler yapıyoruz. Sanatın her dalını her yaş grubuna hitap edecek şekilde ilimizde icra etmek istiyoruz. Bu düşüncemizde çocuklarımızda önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle onlara has çalışmalarımız yoğunlukla olacak” şeklinde konuştu.

Yaman, Mardin’de yaşayan vatandaşların kültür ve sanatta beklentilerini de değerlendirerek program yaptıklarını sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE