Kursiyer kadınların çocukları için kreş

Çocuklara, kreşlerde anne sıcaklığında bir eğitim veriliyor.

Kursiyer kadınların çocukları için kreş

Kursiyer kadınların çocukları için kreş

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında açtığı kurslara devam eden dezavantajlı kadınların çocukları için çocuk bakım kreşi açtı.

Kadınlar, açılan kurslarda eğitim alırken çocuklar ise Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan kreşlerde bakılıyor. Çocuklara, kreşlerde anne sıcaklığında bir eğitim veriliyor. Boyama, sayı sayma, okuma yazma ve oyunlar oynatılırken ayın belirli günlerinde ise Mardin’in tarihi mekanları gezdiriliyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman;  “Belediyemizin imkânlarını dezavantajlı kadınlarımız ve çocuklarımız için kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz.” dedi.

Önceliklerinin dezavantajlı gruplar olduğunu söyleyen Yaman, “Hükümetimiz ve devletimiz bize görevi tevdi ettiği günden itibaren belediyemizin tüm imkanlarını kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz ve tüm hemşehrilerimiz için kullanacağımızı söylemiştik. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığımız, dezavantajlı kadınlarımız için okuma yazma, gastronomi, dikiş nakış gibi meslek edinme kursları açtı ve açmaya devam edecek.” diye belirtti.

Kurslara devam eden kursiyer kadınların çocukları içinde Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde çocuk kreşi açtıklarını hatırlatan Yaman, şunları söyledi: “Dezavantajlı kadınlarımız kurslarda eğitimlerine devam ederken akılları çocuklarında kalmasın diye Daire Başkanlığımız, ‘çocuk kreşleri’ açtı. Kurslarına devam eden kadınlarımız çocuklarını gönül rahatlığıyla emin ellere bırakmanın mutluluğunu yaşıyor. Kreşimize devam eden çocuklarımıza annelerinin sıcaklığında bir eğitim veriyoruz.  Çocuklar kreşlerde oyun, boyama, okuma yazma gibi eğitimler alırken farklı zamanlarda ise Mardin’in tarihi mekanları gezdirilerek şehirlerini tanımaları sağlanıyor.”

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 13:14
YORUM EKLE