Mardin’de 14 bin Çocuk Sinemayla Tanışacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi hayatında sinemaya hiç gitmemiş çocukları sinemayla tanıştırıyor.

Mardin’de 14 bin Çocuk Sinemayla Tanışacak

Mardin’de 14 bin Çocuk Sinemayla Tanışacak

Şehirde öğrencilerin mutluluğu hedefiyle çalışan Mardin Büyükşehir Belediyesi hayatında sinemaya hiç gitmemiş çocukları sinemayla tanıştırıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde eğitim ve öğretim gören çocukların mutluluğunu esas alan çalışmalar gerçekleştiriyor. Bugüne dek okulların bahçelerini kurulan parkları yanı sıra öğrenci dostu projeleri sağlayan Büyükşehir Belediye, hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş öğrencileri de beyaz perde ile tanıştırıyor. İki ay gibi bir sürede 6 bin öğrenci ilk defa sinema filmi izlerken, yılsonuna kadar 14 bin öğrenci sinemayı ilk defa görmüş olacak.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Yılsonuna kadar 14 bin öğrencimizi sinemaya götürmüş olacaklarını söyledi.

Amacımız öğrencilerimizin gelişimine olumlu katkı sağlamaktır diyen Vali Yaman; “Bu nedenle öğrenci dostu çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade ederek şöyle konuştu: “İlimizin öğrenci dostu bir şehir olması hedefiyle projeler yapmaktayız. Öğrencilerimizin daha güzel mekanlarda derslerini çalışmaları ve internete girmeleri için Gençlik Merkezi Bilgi Evi ve Gençlik Merkezleri projelerinde başarı kaydettik. Bunun yanında okullarımızın hayat bulması için de özel çalışmalar yapıyoruz. Öte yandan öğrencilerimiz in hayatlarına renk katacak çalışmaları bitiriyoruz. Bu çalışmalardan birisi de hiç sinemaya gitmemiş öğrencilerin sinemayla tanışmasıdır” diye konuştu.

Daha önce hiç sinemaya gitmemiş öğrencileri öncelikleri arasına aldıklarına değinen Yaman, “İlimizde sinemayla tanışmamış öğrencilerin çok olduğunu gördük. Bu nedenle böyle bir projeyi hayata geçirmek istedik. Okullarımızda tespitlerimizi yaptıktan sonra çocuklarımızı sinemaya götürmeye başladık. İki ayda 6 bin öğrencimiz sinemayı ilk defa gördü ve film izledi. Yılsonuna kadar 14 bin öğrenciyi sinemayla tanıştırmış olacağız”

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER