Mardin’de "Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması"

Genç Edebiyatçılar Buluşması ile şehirde ki edebiyata meraklı gençleri bir araya getirmeyi hedefleniyor

Mardin’de "Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması"

Mardin’de "Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması"

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin’de ilkini düzenleyecekleri Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması ile şehirde ki edebiyata meraklı gençleri bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.   

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat alanında şehirde ilklere imza atmaya devam ediyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı'nın düzenlendiği, "Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması" başladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmaya, Türkiye ve uluslararası alan tanınmış genç edebiyatçılar katıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Kültür ve sanatla yoğrulan şehrimizde yapacağımız çalışmalarla, gençlerimizi en iyi yerlere getireceğiz.” dedi.  

Sanat ve kültür alanında şehirde güzel çalışmaların olduğunu vurgulayan Yaman, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu şehrin her noktasına dokunacağız demiştik.  Şehrin alt yapı, üst yapı çalışmalarının yanı sıra kültür ve sanatıyla da ön plana çıkması için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu kapsamda ilimizde Uluslararası Uçurtma Festivali, Foto Maraton, Uluslararası Film Festivali (SineMardin) gibi uluslararası alanda etkinlikler düzenledik. Amacımız hem hemşehrilerimize hem de dışardan gelen misafirlerimize sanat ve kültürü doyasıya yaşatmak.” dedi.

Yaman, Mardin’de ilkini düzenledikleri, “Genç Edebiyatçılar Buluşması” ile şehirde ki edebiyata meraklı gençleri bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.  Bu alandaki çalışmalarının devam edeceğini aktaran Yaman, sözlerini şöyle tamamladı: “Sanat ve kültür alanında ilkleri yaşattığımız şehrimize bir yenisini daha ekledik. Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde gelen genç edebiyatçıları, "Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması"yla bir araya getirdik. Gençlerimizin, sanat ve kültür şehrinde kendilerini geliştirmeleri için çalışmalarımız devam edecek. Mardin'i kültür ve sanat alanında hak ettiği alana taşıyacağız. Yapacağımız çalışmalarla yerel değerlerimizin ortaya çıkmasına katkı sağlayacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER