Midyat’ta 'Merkezim Her Yerde’ Projesi

Midyat İlçe Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü gençlere piknik sevinci yaşattı.

Midyat’ta 'Merkezim Her Yerde’ Projesi

Midyat’ta 'Merkezim Her Yerde’ Projesi

MARDİN - Mardin Midyat İlçe Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü gençlere piknik sevinci yaşattı.

Midyat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Merkezim Her Yerde’ Projesi kapsamında yaklaşık 80 öğrenciyi pikniğe götürdü.

Acırlı Mahallesine Şeyh Elet yakınlarındaki mesire alanında yapılan piknik etkinliğinde güzel havanın, pikniğin tadını çıkardı.

Midyat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Tunç, ilçemizin çeşitli okullarında okuyan dezavantajlı öğrencilerimizi 'Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında piknik düzenlediklerini söyledi.

Tunç şöyle konuştu: “ortaöğretim çağındaki çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, kötü arkadaş ortamlarından uzak tutmak, adına böyle bir etkinlik düzenledik. Bu projenin pek çok etabı var, bu günkü etabında Şeyh Elet mesire alanında piknik organizasyonu düzenlemekti. Havanın güzel olmasıyla birlikte piknik yapalım dedik. Gençlerimizle ufak bir şeyde olsa paylaşmak istedik.”

Pikniğe gençlerin yanı sıra SGK Midyat İlçe Müdürü Abdürrahim Güneş’te katıldı.

Pikniğe gelenleri merkezden araçlarla ücretsiz olarak piknik alnına getirildi. Piknikte, tavuk, et ızgara ve ayran ikram edildi. Şeyh Elet mesire alanında gönüllerince eylenen gençler havanın güneşli ve güzel olmasıyla eğlenceli bir gün yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 11:17
YORUM EKLE