Öğrenciler için Arena Akrobasi Gösterisi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilköğretim öğrencilerini  "Arena Akrobasi Gösterisi" etkinliğiyle buluşturdu.

Öğrenciler için Arena Akrobasi Gösterisi

Öğrenciler için Arena Akrobasi Gösterisi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilköğretim öğrencilerini  "Arena Akrobasi Gösterisi" etkinliğiyle buluşturdu.

Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında her yaştan vatandaşlara hitap eden Büyükşehir Belediyesi, çocuklar için de özel programlar hazırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda ilköğretim öğrencilerini, Mardin Artuklu Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen Arena Akrobasi Gösterisiyle bir araya getirdi. Nefesleri kesecek akrobasi şovları, sevimli palyaçolar ve bir birinden renkli gösterileriyle yüzlerce öğrenciyi kendine hayran bıraktı. Sahneye çıkarılan öğretmen ve öğrenciler de gösterilere eşlik ederek renkli anlar yaşattı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Tarihi şehir Mardin'de öğrencilerimizi kültür ve sanat etkinliklerle doyuracaklarını söyledi.

Yaman, "Tarihi şehir Mardin'de öğrencilerimizi kültür ve sanat etkinliklerine doyuracağız." dedi.  "Bu şehirde belediyenin tüm imkânlarını hemşerilerimiz için kullanacağımızı söylemiştik" diyen Yaman, "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren arkadaşlarımızla yapacağımız projeleri önümüze koyduk ve hemen çalışmalarımıza başladık. Alt yapı çalışmaları, kırsal ve şehir merkezinde ki yol asfaltlama çalışmaları, su arıtma tesisleri gibi devasa projeleri Mardin’imize ve hemşerilerimize kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz. Her şey marka şehir Mardin ve hemşerilerimiz için."

Göreve geldikleri ilk günden itibaren şehrin kültür ve sanat etkinlikleri alanında hak ettiği yere gelmesi için projelerini devreye soktuklarını söyleyen Yaman, şunları söyledi:  “Önceliklerimiz arasında öğrenciler, kadınlar ve engelli vatandaşlarımız var. Belediye bünyesinde açtığımız, 'Giysi yıkama merkezi', 'Bilgi Evi', 'Gençlik Merkezi', 'Yaz spor okulları', 'Yüzme havuzu' ve diğer kültür ve sanat etkinlikleri ile her zaman öğrencinin yanında yer alan bir belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda ilköğretim öğrencilerimizi akrobasi gösterileriyle buluşturduk. Öğrencilerimiz bu gösterilerde gönüllerince eğlendi. Bu yönde etkinliklerimiz devam edecek. "  

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER