Okuma Yazma Seferberliğine Mardin’den büyük destek

Yaman, Mardin’de okuma yazma seferberliğine etkin katılım sağladıklarını, bu konuda örnek çalışmalarıyla takdir topladıklarını söyledi.

Okuma Yazma Seferberliğine Mardin’den büyük destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği büyük ilgi gördü. Okuma yazma seferberliğine önemli desteklerden birisini ise Mardin Büyükşehir Belediyesi verdi. Bu konuda sürekli kurslar açan Büyükşehir Belediye, 1 yıl içinde 200 kadının okuma yazma öğrenmesine vesile oldu. Devam eden kurslar ile tüm kırsal mahallelerde okuma yazma bilmeyen vatandaş kalmaması hedefleniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin’de okuma yazma seferberliğine etkin katılım sağladıklarını, bu konuda örnek çalışmalarıyla takdir topladıklarını söyledi.

 “Okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz”

Okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz ve önceliklerimiz arasında olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşi Hanımefendinin başlattığı projeye bizlerde çalışmalarımızla her zaman destek veriyoruz. Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak önemli işlere imza atmaktayız. Birçok farklı konuda hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayan bir yapıda işlerimiz sürmektedir. Önem verdiğimiz çalışmalardan birisi ise kadınlarımızın meslek sahibi olmaları ve okuma yazma bilmeyen kadınların okuma yazma öğrenmeleridir. Hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da seferberlik ilan ettiği konuda bizler de elimizi taşın altına güçlü bir şekilde koyduk” dedi.

“Kadınlarımız kurslarımız ile öğreniyor”

Yaman Büyükşehir Belediyesi görevinin verilmesinin akabinde ilk yaptığı çalışmalardan birisinin de okuma yazma kursları olduğuna dikkat çekerken, “Biz devletimizin ve hükümetimizin tevdi ettiği Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin ardından dikkate aldığımız konuların başında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar yer aldı. Özellikle kadınlarımızın okuma yazmalarının olmadığını gördük. Bu nedenle ilimizin farklı bölgelerinde çalışma başlattık. 200 kadınımız okuma yazma öğrenerek hayatlarını kolaylaştırdı. Şu an devam eden kurslar ile 50 kadın okuma yazma öğreniyor. Biz bu konuda daha da çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bünyemizde açtığımız MARMEK ile hem okuma yazma öğreteceğiz hem de 47 bin kadına meslek öğrenme fırsatı tanıyacağız. Bu vesileyle böyle önemli seferberliği başlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, devletimiz ve hükümetimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER