Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’de

Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’de Gençlerle bir araya geldi

Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’de

Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’de

Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Mardin’de Gençlerle bir araya geldi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Merkezi, “ Aralıksız kültür sanat ve edebiyat günleri” kapsamında gençler, TRT1 kanalının sevilen dizisi, ‘Payitaht Abdulhamit’ın sevilen karakterlerinden Tahsin Paşa’yı canlandıran oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ile bir araya geldi. Türkiye’nin geçmiş ve gelecek sineması üzerine sohbet havasından geçen konferansa gençler yoğun ilgi gösterdi. Yenişehirlioğlu, soru ve cevap bölümünün ardından kitaplarını imzaladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Gençlik Merkezi’nde yapmış olduğumu etkinliklerle gençlerin madde bağımlılığı, terör ve diğer kötü alışkanlıklardan alıkoymuş oluyoruz” dedi.

Yaman, şöyle konuştu: “Bölgemiz ve şehrimize hakim olan huzur ortamını en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmalarımıza bu anlamda hız verdik. Tamamen belediyenin imkanlarıyla gençler için inşa ettiğimiz Gençlik Merkezi’nde bu etkinliklerimiz çok kapsamlı şekilde devam ediyor. Hemen hemen her gün bir kültür etkinliğimiz oluyor. Bu etkinlilerle gençlerimizin hem bilgi birikimlerini artırıyoruz hem de kendilerine olan güvenlerinin pekiştirmiş oluyoruz. Aynı zamanda bu tür faaliyetlerle gençlerin madde bağımlılığı, terör ve diğer kötü alışkanlıklardan alıkoymuş oluyoruz. Çünkü bu gençler ülkemizin ve şehrimizin yüz akı olacaklar”

Etkinliklerin daha kapsamlı şekilde devam edeceğini açıklayan Yaman, “Gençlerimizi, Payitaht Abdulhamit dizisinin sevilen karakteri Tahsin Paşa ile buluşturduk. Gençler, Sultan 2. Abdulhamit Han hakkında merak ettiklerini sordular. Tarihin doğru anlaşılması açısında bu program güzel oldu. Gençlerin tarihlerini bilerek geleceğe adım atmaları istiyoruz” dedi. 

-Mustafa Yaman’a çok teşekkür ediyorum

Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsin Paşa) ise, “Belediyelerin alt yapı ve üst yapı çalışmaları olağan çalışmalardır. Bunlar belediyelerin olmazsa olmazlarındandır. Belediyeler kültür hayatımıza katkı sundukları ölçüde bana göre büyüyorlar ve yükseliyorlar. Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a çok teşekkür ediyorum. Benim nazarımda saygıyı çok hak ediyor. Hem estetik açıdan Mardin’de gördüğüm değişim hem de kültür hayatımıza yaptığı katkıları açısından. Çok değerli sanatçıları buraya getirmeleri ve gençlerle buluşturmaları çok değerli benim için. Özellikle çok teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 09:48
YORUM EKLE