Aydın, İl genelinde okur sayısını artırmayı hedefliyoruz

Aydın; il genelinde okur sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Aydın, İl genelinde okur sayısını artırmayı hedefliyoruz

Aydın, İl genelinde okur sayısını artırmayı hedefliyoruz

Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 54'üncü Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında, kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Mardin İl Kültür Turizm Müdürü Alaaddin Aydın; il genelinde okur sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kütüphaneler Haftası kapsamında, kitap okumaya yönelik farkındalığı artırmak için yapıldığını belirten Aydın, " İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü İle İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü 54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Kapsamında 81 ilde aynı anda 12.30-13.00 saatleri arasında kitap okuma etkinliği düzenlendik. Halkımızın kitap ve kütüphaneye ilgisini artırmak okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenlenmiştir. Okuyucu sayısını artırmak ve gençlerimizi, 'bilgiye erişim merkezi' olarak tanımladığımız kütüphanelerimizle buluşturmak için 'Sessiz Kitap Okuma' etkinlikleri düzenliyoruz. Öğrencilerimizle yaptığımız bu etkinlikte kitap okumanın önemini vurgulamak istiyoruz. “diye konuştu.

Aydın, açıklamasının ardından, Kütüphane yetkilileri tarafından kendilerine dağıtılan kitapları okuyan öğrencilere katıldı. Yarım saat süren etkinliğin ardından katılımcılar dağıldı.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER