Engeli Aşıkların On Yıllık Aşkı, Nikahla Taçlandı

Mardin Midyat Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan, Aşkın Dikeroğlu (50) ile Yaşar Özkan (59) on yıllık aşkı nikâhla taçlandırdı.

Engeli Aşıkların On Yıllık Aşkı, Nikahla Taçlandı

Engeli Aşıkların On Yıllık Aşkı, Nikahla Taçlandı

Mardin Midyat Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan, Aşkın Dikeroğlu (50) ile Yaşar Özkan (59) on yıllık aşkı nikâhla taçlandırdı.

Kaymakam Hüseyin Tekin, engellilerin aşkına destek verdi, ev döşedi, düğünlerini yaptı ve nikâh şahitleri oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan Aşkın Dikeroğlu, Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin'in desteğiyle Yaşar Özkan ile bir otelde düzenlenen törenle evlendi.

Dikeroğlu ile Özkan'ın mutluluklarına şahit olmak için bir araya geldiklerini belirten Tekin, "Mutluluk ertelenebilir ama geciktirilmez. Yürekleri hiç daralmasın, gönülleri incinmesin, kalpleri kırılmasın." dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Ahmet Candemir de kurumda yaşayan Dikeroğlu'nun bugün yuvasından uçup gideceğini söyledi.

Çiftin düğününün, kaymakamlık ve yardımsever esnafın da desteğiyle yapıldığını anlatan Candemir, "Çiftin aile olmasını sağlayarak mutluluklarına ortak olduk." diye konuştu.

Törende çiftin nikahını Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal kıydı, şahitlerden biri de Kaymakam Tekin oldu.

Kaymakamın eşi Merve Tekin, Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Levent Kaya ve eşi Arzu Kaya ile Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu'nun eşi Nurşen Nasıroğlu çiftin nikah şahitliğini yaptı. Çifte mutluluklar dileyen Kaymakam Tekin, resmi evlilik cüzdanını geline takdim edip, çifte takılarını taktı.

Midyat engelsiz yaşam merkezinde yaşayan Aşkın Dikeroğlu, yetkililere teşekkür ederek, “bütün engelli arkadaşlarıma söylüyorum, hiç sevdiklerini bırakmasınlar arkalarında olsunlar.” Dedi.

Dikeroğlu, “on senelik sevgimiz var. Sevgimin arkasındayım ve bırakmak istemiyorum. Her zaman Yaşar beye destek vereceğim, sahip çıkacağım, saygı duyacağım ve onu kırmayacağım. Annemi babamı kaybettim, rahmetli oldular. Ailem yok, hiç kimsem yok. Benim ailem müdürler oldu, amirler oldu, çalışan annelerim oldu.”

Yaşar Özkan ise, “Aşkın ahımla on yıldır birbirimizi seviyoruz. Gaziantep’ten Aşkın hanımla evlenmek için geldim.  Bu sevgimizi ve aşkımız bir nikâhla sonlandıralım dedik. Bizlere bu imkânı tanıdıkları için Kaymakam beye ve bütün yetkililere teşekkür ederim. Bende yurtta büyüdüm. Sağlık sorunları nedeni ile bir türlü evlenememiştik. Sevenler mutlu olsun”. Dedi.

İlçe Müftüsü Mehmet Şafii Bilik, çifte mutluluklar dileyerek dua etti.

Davetliler daha sonra engelli çiftin kınasını yaktı, takı merasimi ve yaparak müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Düğün davetine,  Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil İbrahim Çiftçi, Jandarma Komando Tabur Komutanı Binbaşı Zafer Pasinlioğlu, Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Nüfus Müdürü Nuri Bulut, Devlet Hastanesi Başhekimi Mahmut Necdet Palaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elif Urazin, STK üyeleri, sivil vatandaşlar ve engelliler hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 02:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER