Gençlik Merkezi Kurslar ile Gençlere Katkı Veriyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Gençlik Merkezi yaptığı çalışmalar ile takdir kazanıyor.

Gençlik Merkezi Kurslar ile Gençlere Katkı Veriyor

Gençlik Merkezi Kurslar ile Gençlere Katkı Veriyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Gençlik Merkezi yaptığı çalışmalar ile takdir kazanıyor.

Merkezden günden 3 bin civarında genç faydalanırken, merkezden faydalanacak öğrencilerin abone kayıtları ise günden güne artıyor. Gençlik Merkezi gençlerin kişisel gelişimlerine de katkı vermeye devam ediyor. Bu bağlamda birçok kursu hayata geçirilirken, kurslara olan ilgi memnun ediyor. İngilizce, Almanca, temel kodlama ve algoritma, grafik ve tasarım, kara kalem, müzik atölyesi, okur yazar atölyesi, dış politikalar kulübü, proje döngü kulübü, Balkan okumaları, lise gönüllü programı ve YKS kursları olmak üzere 12 kurs açılırken, kurslara 2 bin 724 kişi kurslara başvuru yaptı. 896 kişi ise kurslardan faydalanmaya başladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, konuyla ilgili bölgenin en büyük gençlik merkezinin hayata geçmesinin akabinde birçok konuda genç dostu işlere imza attıklarını, açtıkları kurslar ile gençlerin kişisel gelişimlerine de katkı verdiklerini söyledi.

Yaman, “Evlatlarımızın kişisel gelişimlerini de önemsiyoruz” diyerek, şöyle konuştu:  “Gençlerimizi önemsiyor ve onların mutlu olması hedefiyle çalışmalar yapıyoruz” ifadesini kullandı. Açtıkları gençlik merkezindeki çalışmalardan bahseden Yaman, “Bölgemizde genç nüfusun yoğun olması hasebiyle gençlerimizi önemseyen bir yapıda çalışmaları hayata geçiriyoruz. “Gençlik Varsa Gelecek Var” giyerek genç dostu projeleri Mardin halkına hediye ediyoruz. Bu çalışmalardan birisi de 2 bin 700 metrekare kapalı alanda hizmet veren Gençlik Merkezimizdir. Açıldığından bu yana gençlerimizin gözdesi olan merkezimiz günde 3 bin evladımızı ağırlamaktadır. Biz merkezimizin daha fonksiyonel ve gençlere fayda sağlayan bir hale gelmesi için çaba vermekteyiz. Bu nedenle titiz çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yaman, “Gençlerimizin derslerini iyi çalışmaları ve güzel vakit geçirebilmelerine vereceğimiz katkının yanı sıra kişisel gelişimlerine de fayda sağlamak niyetindeyiz. Bu nedenle sürekli alanlarında Türkiye çapında bilinen sanatçıları, siyasetçileri ve edebiyatçıları gençlerimiz ile buluşturuyoruz.  Ayrıca kurslarımızla da evlatlarımıza katkı sağlıyoruz. Merkezimizde açılan 12 kursa 2 bin 724 genç müracaat ederken, 896 gencimiz kurslardan faydalanmaya başladılar. Bu sayı her geçen gün artmaktadır” diye konuştu.

Yeni gençlik merkezleri açılacak

Bilgi evleri ve yeni gençlik merkezleri konusunda da müjde veren Yaman, “Biz gençlerimize yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Bu bağlamda bilgi evleri açmaya devam ediyoruz. Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerimizde de yakın zamanda büyük gençlik merkezleri açarak çocuklarımızı mutlu edeceğiz” ifadesiyle sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 10:14
YORUM EKLE