Miroğlu Ahmet Kaya Ve Yılmaz Güney´in Mezarlarını Ziyaret etti

Miroğlu, Fransa´da, Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney´in mezarlarını ziyaret etti.

Miroğlu Ahmet Kaya Ve Yılmaz Güney´in Mezarlarını Ziyaret etti

Miroğlu Ahmet Kaya Ve Yılmaz Güney´in Mezarlarını Ziyaret etti

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi  (AKPM) Kültür, Bilim, Eğitim ve Medya Komitesi'nin Paris'teki toplantısında katıldı.

Toplantının ardından Orhan Miroğlu ve Eşi Canan Miroğlu Père Lachaise Mezarlığı´na giderek, Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney´in mezarlarını ziyaret edip çiçek bıraktı.

Miroğlu sosyal medya hesabında ziyaret ile ilgili şöyle not düştü. “Paris´te yağmurlu bir gün… Canan´la beraber Père Lachaise Mezarlığı´na elimizde iki demet çiçekle giriyoruz. Biri Ahmet Kaya, diğeri Yılmaz Güney için. Aklımda De Gaulle´un ünlü sözü, De Gaulle "Jean Paul Sartre, Fransa´dır" demişti. Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya´nın Türkiye olması gibi. İkisi de çok sevdikleri ülkelerinden uzakta, ebedi uykularındalar. Onlara çok sevdikleri ülkelerinden selam söyledim. Zaman akıp gidiyor, ama Ahmet Kaya´nın şarkıları hiç eskimiyor ve aşılamıyor… Allah´ın rahmetiyle uyu Sevgili Ahmet, seni unutmadık ve sana olan sevgimiz hiç azalmadı…´Siverek´te başlayıp, Paris´te noktalanan bir hayat.. Sürü, Yol ve Umutsuzlar´ın yönetmeni Yılmaz Güney burada yatıyor. Sinemamızın "Çirkin Kralı" na Türkiye´den, ve Siverekli, Adanalı hemşerilerinden selam götürdük.”

Ses sanatçısı Ahmet Kaya’nın mezarı

Türk sinemasının "Çirkin Kral"ı diye bilinen Yılmaz Güney’in mezarı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 12:31
YORUM EKLE