Eşekler, tedavi için özel araçla İstanbul’a gönderiliyor

2 eşek tedavilerini yaptırmak üzere hayvan nakil aracı ile İstanbul'a gönderildi

Eşekler, tedavi için özel araçla İstanbul’a gönderiliyor

Eşekler, tedavi için özel araçla İstanbul’a gönderiliyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Sokak hayvanları konusunda örnek çalışmalar yaptıklarını, bu konuda Türkiye’nin en başarılı illeri arasında olduklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren hayvan barınağı, ayağı kırık 2 eşeğin tedavilerini yaptırmak üzere hayvan nakil aracı ile İstanbul'a gönderdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren hayvan barınağı, dikkat çeken ve farkındalık ortaya çıkaran çalışmalara imza atıyor. Sokak hayvanları konusunda neredeyse tam teşekküllü sağlık kuruluşu haline gelen barınakta, çok kısa süre sonra hayvan ameliyathanesi hizmete açılacak. Bunun yanında hasta ve engelli sokak hayvanları konusunda başarı kaydeden Büyükşehir Belediye hayvan barınağı, ayağı kırık olan iki eşek için verdiği mücadele ile de takdir kazandı. Kadife ve İnci isimli iki eşek Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında süren yaklaşık 1 ay süren tedavi sürecinin ardından kırık tedavisinin tamamlanması için İstanbul’a gönderildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz her alanda olduğu gibi sokak hayvanları konusunda da hassas bir çalışma yöntemi içindedir. Bu nedenle sürekli hayvan barınağımızı geliştiriyoruz. Bu gelişme sadece fiziki olarak kalmıyor. Aynı zamanda personelimizle yenilikçi bir şekilde çalışmalar yapıyor. Engelli hayvanlar için özverili çalışmalar da beğeni kazanıyor. Büyükşehir Belediyemi bu bağlamda iki eşeğin sağlığına kavuşması için seferber olmuştur. Arkadaşlarımızın fedakar çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi. Yaman, yakın zamanda hayvan ameliyathanesinin açılacağının da müjdesini verdi.

Tedavilerinin bitmesini dört gözle bekliyoruz

İstanbul’a tedavi için gönderilen eşeklerin yaşadığı süreç hakkında bilgi veren hayvan barınağı yetkilileri ise, “Eşekler bir ay önce bize gelen ihbarlar neticesinde ilçelerimizden alınarak barınağımıza getirildiler. Birisinin ön bacağında, diğerinin ise arka bacağında kırık vardı. Biz eşekleri aldıktan sonra bir aydan bu yana tedavilerini gerçekleştirdik. Fakat eşek ve at gibi hayvanlarsa bacak kırılmaları çok önemli olabiliyor. Bu nedenle tedavisini tamamlayamadık. Sosyal medya aracılığıyla bize hayvan severler ulaşarak eşeklerin tedavilerinin İstanbul’da yaptırmak istediklerini beyan ettiler. Biz de bu çağrıya kayıtsız kalmayarak hayvan nakil aracımızla İstanbul’a eşekleri gönderdik. Kadife ve İnci ismini verdiğimiz eşeklerimizin tedavilerinin bitmesini dört gözle bekleyeceğiz” dedi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER