Milletvekili Bölünmez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ceyda Bölünmez Çankırı, Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıl dönümü nedeniyle yayınladı

Milletvekili Bölünmez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milletvekili Bölünmez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Ceyda Bölünmez Çankırı,  Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; “94 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletçe topyekûn bir mücadele ile kazanılan bağımsızlık zaferi Cumhuriyet ile taçlandırılmıştır. Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma ülküsüyle 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milli iradenin tecellisini temel almış ve tarihimizde önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte Türk milleti kaderini kimsenin belirlemesine izin vermeyeceğini, kendi kaderini her zaman kendinin tayin edebileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Milletçe verilen bağımsızlık mücadelesinin zafere ulaşmasını sağlayan bu milli irade ruhu bugün hala aynı tazeliğiyle aynı heyecanıyla varlığını devam ettirmektedir. Bilakis, 15 Temmuz günü demokrasimize ve cumhuriyetimize karşı gerçekleştirilen darbe girişimi milletin kahramanca mücadelesi sayesinde engellenmiştir. Yine bu mücadele o dönemki milli irade ruhunun yansımasıdır. Tarihi boyunca hiçbir dayatmaya boyun eğmemiş böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan kıvanç duyuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını, cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünü kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 00:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER