Mardin Büyükşehir Belediyesi, 10 yıl önce yapımına başlanılan fakat yarıda bırakılan Midyat ilçesi Acırlı Mahallesindeki halı saha, basketbol, voleybol ve tenis kortunu içinde barındıran spor kompleksini tamamlayarak hizmete sundu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire BaşkanlığI, çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını sporla geçirmelerini sağlamak, sağlıklı bir yapıya kavuşturmak ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla özellikle genç nüfusun yoğun olduğu 3100 nüfusa sahip Midyat ilçesi Acırlı Mahallesinde 10 yıl başlatılan ancak bitirilemeyen spor kompleksi için çalışmalarını başlatmıştı.

Çalışmalara ara vermeden hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi kısa sürede spor kompleksini tamamladı. İçerisinde halı saha, voleybol, basketbol ve tenis kortu bulunan spor kompleksi vatandaşların hizmetine sunuldu.

Acırlı Mahallesinin çocuk ve gençleri spor kompleksinde futbol, voleybol, basketbol ve tenis oynamanın tadını çıkarmaya başladı.

Acırlı Mahallesinin sakinleri, bu hizmeti mahalleye kazandıran başta Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş olmak üzere yetkililer teşekkür ettiler.