Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 85’i aşkın ülkeden yaklaşık 5 bin kurum, kuruluş, firma ve markanın katılımıyla başladı.

                

2019 EMİTT fuarına Mardin Valiliği, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve Mardin Büyükşehir Belediyesi katılımı ile Mardin’in kültürel, doğal ve turistik değerlerin yanı sıra yöresel ürünler ile Mardin standı yoğun ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin en büyük Turizm fuarı olan EMITT fuarı 130 ülke 55 il ve Turizm sektöründe iş yapan 5000 firmanın katılımıyla 31 Ocak 3 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Tüyap fuar alanında icra edildi.

Fuara Mardin Valisi Sayın Mustafa Yamanı temsilen Vali Yardımcısı Bahattin Çelik Başkanlığında İl Kültür Ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, Dicle Kalkınma Ajansı (DIKA) Genel sekreteri Yılmaz Altındağ, Büyükşehir Belediyesi ve Turizmciler katıldı.

Mardin standının Genel sponsorluğunu DIKA yaparken ikram sponsorluğunu ise Davut Selim Kuru Yemişler yaptı.

Stant en özgün Dekor alanında Türkiye birinciliğini aldı. Tüm stantlar arasında en etkin tanıtımda Mardin standında oluştu. Stantta Mardin Turizmi kültürü Mardin Büyükşehirin başarılı çalışmaları tanıtıldı.