Mardin Yollarında Değişim Devam Ediyor

Yaman, ”Şehir Merkezinde Yollarımız Hemşehrilerizin İstediği Konuma Geliyor”.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yollar konusunda yaptığı çalışmalara ara vermeden devam ediyor. 2017 yılında yollarda rekorlar kıran ve kırsal mahallelerin kaliteli yollar ile tanışmasını sağlayan Büyükşehir Belediye, 2018 yılında yol sorununun bir daha konuşulmaması için adımlar atmayı sürdürüyor.  1000 kilometre sıcak asfaltın  kırsal mahalleler ile tanıştırılacağı 2018 yılında şehir merkezinde de yolların istenilen düseye getirilmesi hedefiyle çalışılıyor. Bu konuda Artuklu merkezde de sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor. Ana arterlerin hepsinde yapılan BSK çalışmaları ise beğeni kazanıyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, şehir merkezine yolların vatandaşların beklentilerini karşılayacak bir duruma getirmek için çalışmalara hız verdiklerini söyledi

Çalışmalar hakkında bilgi vere Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, şehrin yollarında çalışmaların tamamen bitirilmesi için çaba verdiklerini dile getirdi. “2018 yılına da yol çalışmaları katlanarak artacak” diyen Yaman, “Görevde olduğumuz süre zarfında önceliklerimiz arasında her zaman yollarımız oldu. Çünkü birçok kırsal mahallemizin yolu neredeyse kullanılamayan bir durumdaydı. Öte yandan şehir merkezlerinde de bu konuda ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Biz hemen kolları sıvayarak harekete geçtik. Kırsal mahallelerimizde kaliteli yollar konusunda rekor kırdık. Bu çalışmaları 2018 yılında da sürdüreceğiz. 1000 kilometre sıcak asfaltı mahallelerimize hediye edeceğiz. ayrıca şehir merkezlerimiz de hemşehrilerimizin istediği duruma gelecek” ifadesini kullandı.

Hassas bir şekilde çalışıyoruz

 Yaman hava şartlarının iyiye gitmesiyle birlikte hemen hareket geçtiklerini vurgularken, “Bahar aylarının gelmesiyle beraber şehrimizde ana arterlerde sıcak asfalt çalışmalarına başladık. Bu sayede vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanacağı yolları inşa ediyoruz. Yayalar için de hassas bir çalışma yürütüyoruz. Kısa zaman sonra bitecek Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesiyle ilimiz trafik anlamında nefes alacak. Bu süreçte anlayış gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.