Artuklu Üniversitesinde “Genç Kafe” açıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Artuklu Üniversitesinde Genç Kafe açtı.

Artuklu Üniversitesinde “Genç Kafe” açıldı

Artuklu Üniversitesinde “Genç Kafe” açıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Artuklu Üniversitesinde Genç Kafe açtı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik yeni projelerine hayata geçirmeye devam ediyor.

Daha önce bilgi evi ve gençlik merkezi açarak üniversiteli öğrencilere yönelik çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, öğrenci evlerine yaptığı ziyaretlerle sorunları dinleyerek ihtiyaçları giderdi.

Şehir merkezinde açtığı bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezi ile genç öğrencilere hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni projeyle Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde açtığı ‘Genç Kafe’ ile hizmeti öğrencilerin ayağına götürdü. Kafeye gelen öğrenciler, okuma salonunda ders çalışıp ücretsiz şekilde ikramlardan faydalanabiliyor.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Şehrimize misafir olarak gelen üniversiteli öğrencilerimizin rahat etmeleri için belediyenin imkanlarını seferber ediyoruz” dedi.

Yaman, şöyle konuştu: “Artuklu Üniversitemizin yaklaşık 12 bin civarında öğrencisi bulunmakta. Bunların önemli bir kısmı dışarıdan şehrimize geliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını tespit ettik. Bu doğrultuda bilgi evi, gençlik merkezi ve giysi yıkama merkezi açtık. Daha sonra öğrencileri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledik ve ihtiyaçlarını giderdik. Belediye olarak imkânlarımızı öncelik olarak gördüğümüz dezavantajlı gruplar arasında olan öğrenciler için kullanıyoruz.”

Genç Kafenin üniversiteli öğrenciler için hayırlı olması dileğinde bulunan Yaman, “Bölgenin en önemli gençlik merkezinin içerisinde bulunan Genç Kafe’yi, Artuklu Üniversitesi yerleşkesine de taşıdık. Üniversiteli öğrencilerimiz kafe de bulunan okuma salonunda derslerini çalışabilecekleri gibi güncel kitaplardan da faydalanacaklar. Öğrenciler arkadaşları ile birlikte içeceklerden ücretsiz şekilde yararlanıp hoşça vakit geçirebilecekler.” diye konuştu.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER