Belediyeden Dilencilere Operasyon

Dilencilerin üst aramalarında 3 bin 509 TL para çıktı

Belediyeden Dilencilere Operasyon

Belediyeden Dilencilere Operasyon

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, vatandaşların duygularını sömürmek suretiyle dilencilik yapanlara geçit vermeyeceklerini söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde kentte çeşitli noktalarda dilencilik yapanlara geçit vermiyor. Vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere karşı yapılan çalışmalarda dilencilere karşı 778 kez yakalama işlemi sağlanırken, bunlarda 5’ine idari yaptırım uygulandı. Dilencilerin üst aramalarında 3 bin 509 TL para çıktı.

Konu hakkında açıklama yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, dilenciler konusunda hassas bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Bu konuda ekiplerin dilencilere karşı duyarlı olduklarının altını çizen Yaman, “İlimizde farklı bölgelerde hemşehrilerimizin dini duygularını istismar eden dilenciler ortaya çıkmaktadır. Belediyemiz ise bu konuda ciddiyetle çalışmaktadır. Zabıta ekiplerimiz bu konuda taviz vermemektedir. Çalışmalar neticesinde kısa sürede 778 kez işlem yapıldı. Bu işlemlerden 5’inde ise idari yaptırım uygulandı. Dilencilerden çıkan 3 bin 509 TL’ye ise el konuldu. Bu konuda gelen ihbarlara karşı duyarlı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER