Gençlik Merkezi Gençart Resim Atölyesi Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı

- Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, kendilerini resim alanında geliştirmek isteyen gençlere yönelik Gençart Resim Atölyesinde yeni dönem eğitimlerine başladı.

Gençlik Merkezi Gençart Resim Atölyesi Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı

Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi, gençlerin her alanda kendilerini yetiştirmeleri için başlatmış olduğu atölye eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda güzel sanatlar liseleri ile güzel sanatlar üniversitelerine hazırlanan ya da kendilerini resim alanında geliştirmek ve yetiştirmek isteyen gençler için yeni dönem Gençart Resim Atölyesi eğitimlerine başladı. Alanında uzman eğitimcilerin ders verdiği atölyede, karakalem, kuru boya çalışmaları, akrilik boya, yağlı boya uygulamaları, kağıt atölyesi (geri dönüşüm), linol baskı çalışmaları ile güze sanatlara hazırlık konularından eğitimler veriliyor.

Gençart Resim Atölyesinde son iki yılda toplam 280 öğrenci başvuruda bulunurken bu öğrencilerden 230’u sertifika almayı hak kazandı.

Her kurs döneminde 25-45 arası başvuru alınıyor. Dersler 1+1 sistemi ile hafta içi verilmekte. Başarılı olan öğrencilere katılım belgesi verilecek. 

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER