Gönüllü Veterinerler Ameliyat İçin Barınağa Geldi

Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağıyla örnek çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Gönüllü Veterinerler Ameliyat İçin Barınağa Geldi

Gönüllü Veterinerler Ameliyat İçin Barınağa Geldi

Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağıyla örnek çalışmalar yapmaya devam ediyor. Birçok sokak hayvanı ve evcil hayvanın ameliyatlarını başarıyla gerçekleştiren barınakta, tedavisi mümkün olmayan hayvanlar ise başka şehirlere hayvan hasta nakil araçlarıyla gönderilerek tedavi ediliyordu. Öte yandan barınakta hayvan hastanesi binası da bitirilmekle beraber, hayvan ameliyatlarında daha başarı olunması için de çalışmalar sürüyor. Bu bağlamda Ankara VTM Hayvan Hastanesi’nden gönüllü veterinerler gelerek ameliyatlar gerçekleştirdiler. Veteriner Hekim Op. Dr. Oğuz Kurucu ve Veteriner Hekim Elif Pekişen gönüllü olarak gelerek 2 gün boyunca yaptığı ameliyatlarla hayvanların iyileşmesine katkı sağladılar.

Yaman, “Hayvan Barınağımız Takdir Kazanıyor”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, hayvan barınağında örnek çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Mustafa Yaman, sokak hayvanları konusunda başarılı çalışmalara devam ettiklerini, İlimizde değişim ve gelişimi her alanda devam ettiğini kaydetti. “Şehrimizin güzelleşmesi adına verdiğimiz mücadelede bir yıla büyük başarıları sığdırdık. Bu konuda hayvan barınağımızda Türkiye’nin örnek aldığı çalışmaları gerçekleştiriyor. Birçok hayvanı rahatlıkla hastane imkanlarıyla tedavi eden barınağımız, hayvan hasta nakilleri ile de dikkat çekiyor. Bizler barınakta güzelliklerin devam etmesi için çalışmaları sürdürüyoruz. Barınağımızın başarısı şehrimize dikkat çekilmesine neden oldu. Bu konuda sağlanan irtibatlar neticesinde başka şehirlerden alanında uzman olan veteriner hekimler ilimize gelerek ameliyatlar gerçekleştiriyor. Bu ameliyatlar bizim bilgi ve birikimimize katkı veriyor. Son olarak Ankara VTM Hastanesi’nden gelen iki veterinerimiz tamamen gönüllük esasıyla iki gün boyunca ameliyat yaptılar. Bunun yanında hayvan hastanesini de bitirdik. Ayrıca olumsuz hava koşullarından hayvanlar zarar görmesin diye de çalışmalar yaptık” diye konuştu.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER