Hop Geçidi’nde Çalışmalar Sona Erdi

Şehrin Kanayan Yarası Hop Geçidi’nde Çalışmalar Sona Erdi

Hop Geçidi’nde Çalışmalar Sona Erdi

Hop Geçidi’nde Çalışmalar Sona Erdi

Şehrin Kanayan Yarası Hop Geçidi’nde Çalışmalar Sona Erdi

Yapımına 7 yıl önce başlanan ve Mardin’in ulaşım ağında en yüksek noktada yer alan Hop Geçidi yol çalışmaları Mardin Büyükşehir Belediyesi girişimleri neticesinde bitirilerek hizmete açıldı. Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün etkin çalışması neticesinde sona erdirilen yol ile tozlu ve taşlı yollardan bir yoldan geçme dönemi sona erdi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin halkının uzun süreden beri beklediği Hop geçidinde çalışmaların sona erdiğini söyledi.

Hop geçidinde yapığı incelmelerin ardından gazetecilere yapığı açıklamada,  Yaman, şöyle konuştu: “Mardin her yönüyle en iyi hizmeti alması için çaba veriyoruz. İlimiz yollarıyla örnek bir şehir haline geliyor. İlimizin sorunlarına eğiliyor ve çözümler üretiyoruz” dedi.

Hop Geçidi’nde de sorunların bitirildiğinden dolayı mutlu olduklarını kaydeden Yaman, “Bugün Karayolları Genel Müdürlüğü ile beraber ilimizin uzun süreden beri bitirilmesini beklediği Hop Geçidi yol çalışmalarını bitirmiş olduk. Bu vesileyle çalışmayı yerinde incelemekle birlikte vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Hop geçici ilimizin ulaşım ağında en yüksek nokta konumunda yer almaktadır. Burada birkaç yıldır devam eden bir çalışma vardı.  Talebimiz üzerine Ulaştırma Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüzün talimatıyla çalışmaları neticelendirdik. Bulunduğumuz bölge bölünmüş bir yol olmakla birlikte 4.5 kilometre BSK çalışmaları sağlandı” ifadesini kullandı.

2018 yılı içinde müjdeler veren Yaman sözlerine şöyle son verdi: “2018 yılında Mardin’in Yeşilli , Ömerli ve Midyat’a ulaşımını sağlayan yolun proje ihalesi yapılacak. Hükümetimizin verdiği desteklerle ilimizde ulaşım sorunun bir daha konuşulmayacak. Bunun yanında Büyükşehir Belediyesi olarak da ilimizin kırsal mahallelerinde hummalı yol çalışmaları yapmaktayız. Şehir konforunda yoları ilimize armağan ettiğimiz için mutluyuz. İlimizin gelişimi ve değişimi devam edecek”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER