İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesince,  İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesince,  İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolasıyla bir dizi program düzenlendi.

Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve Midyat Grup Amirlikleri başta olmak üzere diğer grup amirlikleri, öğrenciler tarafından ziyaret edildi. İtfaiyenin çalışmaları hakkında bilgilendirilen öğrencilere daha sonra çeşitli hediyeler verildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, İtfaiye, şehrimizin rahatı ve huzuru için gece gündüz demeden çalıştığını söyledi.

Büyükşehir Belediye İtfaiyesinin şehrin her yerinde olduklarını kaydeden Yaman, “İtfaiyemize aldığımız araçlarla birlikte, araçların yaklaşık yüzde 50’sini biz almış olduk. İtfaiye, aldığımız yeni araçlarla birlikte sadece yangınla mücadele etmiyor. Kaza, anız yangınları, hayvan kurtarma operasyonları gibi birçok olayda itfaiyemizi görüyoruz.” dedi.

İtfaiye Haftası kapsamında grup amirliklerini ziyaret eden çok sayıda öğrenciyi bilgilendirdiklerini aktaran Yaman, şunları söyledi: “İtfaiye Haftası kapsamında grup amirliklerimiz tarafından birçok program düzenlendi. Bu programlardan en anlamlısı, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin yangın ve diğer kazalar hakkında bilgilendirilmesi oldu. Bunun yanında yine öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdik.”

Yeni itfaiye binasının kısa zamanda bitirilerek hizmete alınacağını kaydeden Yaman, “Şehrimizin güvenliği, huzuru ve rahatı için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak çalışmalarımız devam edecek.”

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 06:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER