İtfaiyeden gerçeğini aratmayan tatbikat

Yaman, Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için 24 saat çalıştıklarını kaydetti.

İtfaiyeden gerçeğini aratmayan tatbikat

İtfaiyeden gerçeğini aratmayan tatbikat

Yaman, Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için 24 saat çalıştıklarını kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlığı, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlama adına 24 saat 3 vardiye halinde hizmet veriyor. Yangın, kaza ve kurtarma olaylarına anında müdahale eden itfaiye ekipleri, bir yılda içerisinde yaklaşık bin 500 olaya müdahale etti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına yeni katılan erlerin hem teorik hem de pratik eğitimlerine önem veriliyor. Bu bağlamda, itfaiye ekiplerinin, yangın içerisinden yaralı kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı. Daire Başkanlığına gelen ihbarı değerlendiren ekipler, kısa sürede olay yerine ulaşarak binada çıkan yangına kısa sürede müdahale etti. Merdiven aracıyla yangının bulunduğu alana iple inen ekipler, olay yerinde bulunan yaralıları çıkararak 122 sağlık ekiplerine teslim etti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için 24 saat çalıştıklarını kaydetti.

Yaman, yaptığı açıklamada, “Hemşehrilerimizin can ve mal güvenlikleri bizim için çok önemli. Buna önem veren bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımız devam ediyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak hem araçlarımızı yeniledik hem de itfaiye ekiplerimizin sayısını artırdık. Ekiplerimize verdiğimiz teorik ve pratik eğitimlerle sürekli hazır halde bulunmalarını sağlayarak hareket kabiliyetlerini artıyoruz. 3 vardiye halinde 24 saat çalışan ekiplerimiz bir yıl içerisinde kaza, yangın ve kurtarma gibi yaklaşık bin 500 olaya müdahale etti.” dedi.

“Hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği bizlere emanet. Bu emaneti korumak için her zaman hazır olmamız gerekir” şeklinde vurgu yapan Yaman, “Ekiplerimizin yaptığı tatbikat gerçeğini aratmadı. Yangın ihbarı alan ekipler, olay yerine en kısa süre yetişerek müdahale etti. İple binaya giren ekipler, yaralıları olay yerinden çıkararak 12 sağlık ekiplerine teslim etti. Sürekli halde yaptığımız bu tatbikatlarla erlerimiz sürekli hazır halde tutuyoruz. Müdahale anında varsa bir eksikliğimiz onları görüp gideriyoruz. Hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği bizlere emanet. Bu emaneti korumak için her zaman hazır olmamız gerekir.” diye konuştu.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER