Mahallelere Taziye Evleri Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi taziye evleri konusunda kırsal mahallelerin taleplerini yerine getiriyor.

Mahallelere Taziye Evleri Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Mahallelere Taziye Evleri Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi taziye evleri konusunda kırsal mahallelerin taleplerini yerine getiriyor.

300 adet taziye evi hedefiyle çıkılan yolda 40 adet taziye evi bitirilirken, yeni taziye evlerinin yapımları ise sürüyor. Artuklu Gökçe Mahallesi, Mazıdağı Ürünlü Mahallesi, Kızıltepe Arıklı Mahallesi, Dargeçit Gürışık Mahallesi Keklik Mezrası, Ömerli İkitepe ve Kayaüstü mahallelerinde yapımına başlanan taziye evleri kısa sürede bitirilerek hizmete açılacak. Öte yandan daha sonra seri bir şekilde ihtiyacı olan mahallelerde de taziye evleri yapımına başlanacak.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerimiz en ücra köylerde dahi taziye evleri konusunda ihtiyaçları karşıladıklarını söyledi.

Şehrin taziye evleri konusunda eksikliklerini giderdiklerini belirten Vali Yaman, şöyle konuştu:

“İlimiz genelinde vatandaşlarımızın beklentilerini biliyor ve projelerimize bu doğrultuda yön veriyoruz” diyen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin’de bir yıl içinde önemli değişim ve gelişimi yaşattık. Projelerimizle adeta şantiye alanına dönen şehrimizde vatandaşlarımızın istediği bir Mardin’i inşa ediyoruz. Ortak akıl ile yönettiğimiz şehrimizde eksiklikleri de sürekli hemşehrilerimiz ile bir arada olmak suretiyle öğreniyoruz. Sorunları ise kısa sürede bitirmek için projelerimize hayat veriyoruz. Göreve gelmemizin akabinde bizlerden en çok istenen konularında başında ise taziye evleri geliyordu. Biz bu konuda harekete geçerek hemşehrilerimizin beklentilerini karşıladık” dedi.

Eksikliği tespit edilen 300 taziye evi için göreve başlar başlamaz çalışmalara yön verdiklerini dile getiren Yaman, “Biz taziye evlerinin yapımı konusunda ekiplerimize hemen talimatımızı verdik. İhtiyaç hissedilen mahalleri tespit ettikten sonra çalışmalara başladık. Kısa sürede 40 taziye evini bitirdik. Şu an çalışmalarımız sürüyor. 6 adet taziye evini kısa sürede bitireceğiz. Akabinde 9 adet taziye evini daha yapacağız. Sonraki aşamada ise 100 taziye evi sonlandırılacak. Kısacası hedefimize yakın zamanda ulaşacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER