Mardin Büyükşehir Belediyesi,  Engellileri Unutmuyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, engelli öğrencileri en mutlu günlerinde unutmuyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi,  Engellileri Unutmuyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi,  Engellileri Unutmuyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, engelli öğrencileri en mutlu günlerinde unutmuyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, özel eğitim alan öğrencilerin doğum gününü evlerinde kutluyor. Ekipler, öğrencinin evine giderek yanlarında getirdikleri süslerle odaları süslüyor. Öğrenci resminin bulunduğu pasta kesilerek, doğum günü kutlanıyor. Önceden davet edilen misafirlere ikramlarda bulunuyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman;  Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak özel eğitim alan öğrencilerimizi en mutlu günlerinde yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Yaman,  “Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak özel eğitim alan öğrencilerimizi en mutlu günlerinde yalnız bırakmıyoruz. Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin ve özel eğitim alan öğrencilerimizin dinlerin ve dillerin bir arada yaşadığı hoşgörü şehrinde kendilerini yalnız hissetmemeleri için projelerimizi hayata geçirdik. Düzenli olarak bu kardeşlerimizin ev temizliği, özel bakımlarını, hastaneye nakillerini, ibadethanelere gitmeleri ve engelli araçlarının hediye edilmesi gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda 50 engelli kardeşimizi belediyemizde istihdam ettik yeni yatırımlarımızla da bu devam edecek.” Dedi.

Selahattin Erol / Midyat Gündem

Kültürel ve sosyal etkinliklerle kardeşlerimizin hayata daha çok katılmalarını sağladıklarını aktaran Yaman, şunları söyledi: “Engelsiz Mardin Projesi’ni hayata geçirerek bu kardeşlerimizin çektikleri fotoğraflar sayesinde Mardin’i onların gözlerinden görme imkanı bulduk. Bunun yanında özel eğitim alan öğrencilerimizin en mutlu günlerini unutmayarak “doğum günlerini” kutluyoruz. Ekiplerimiz, aileye hiçbir masraf yaptırmadan evi süslüyor, öğrencimize özel yaptırdıkları pasta ve ikramlarla doğum gününü kutluyor. Belediye olarak öğrencimize gönderdiğimiz hediyeyi de kendisine veriyorlar. Bu öğrencilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Tüm kurumlarımızla her zaman kardeşlerimizin yanındayız.”

Belediye olarak her zaman için engelli ve özel eğitim alan öğrencilerle iç içe olduklarını vurgulayan Yaman, “Bu kardeşlerimizin şehrimizde rahat ve huzurlu yaşamaları için çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.   

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER