Mardin'de, 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Mardin'de, 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü, Mardin Valiliği Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulmasıyla kutlandı.

Mardin Valisi/ Büyükşehir Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.

Törende, Valilik Makamı ve Büyükşehir Belediyesi adına çelengi Vali Tuncay Akkoyun, Gaziler Derneği adına ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mardin Şube Başkanı Mehmet Akpulat sundu.

Törene Vali Akkoyun’un yanı sıra, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtının önünde çelenk sunulması ile başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde al yıldızlı bayrağın göndere çekilmesi ile devam etti.

Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Mesut Çetin’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından tören son buldu.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE