Mardin Trafiğini Rahatlatacak Çalışma

Yaman, “Şehrimizin trafik yükünü azaltacak üç servis yolunu trafiğe açıyoruz” dedi.

Mardin Trafiğini Rahatlatacak Çalışma

Mardin Trafiğini Rahatlatacak Çalışma

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yapımı devam eden Kızıltepe Battı Çıktı Projesi çalışmalarından kaynaklı trafik akışı ile ilgili müjde verdi.

Yaman, “Şehrimizin trafik yükünü azaltacak üç servis yolunu trafiğe açıyoruz” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte yapımı devam eden Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi son hızıyla sürüyor. Beklenilenden kısa sürede bitirilmesi öngörülen projede trafik akışı ise sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Öte yandan Büyükşehir Belediye trafiği daha da rahatlatacak üç çalışmayı bitiriyor. Buna göre Diyarbakır istikametinden gelip, Kızıltepe ve Şanlıurfa istikametine gidecek araçlar için Türkmen Rampası olarak bilinen bölgenin yan tarafından geçecek servis yolu hizmete açılıyor. 6 kilometrelik yol ile özellikle ağır vasıta araçların şehir trafiğine girmemesi sağlanacak. Ayrıca Kızıltepe istikametinden gelen araçların Eski Mardin’e çıkmasına imkan tanıyacak 6 kilometrelik Eryeri yolu ve Ortaköy’den Ovaköy ve Yeşilli istikametinden Midyat’a gitmeye imkan veren 20 kilometrelik yol da bitirildi.

Vatandaşlarımızın sesine kulak veriyoruz

Konu hakkında bilgi veren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Vatandaşlarımızın isteklerine kulak veriyoruz” dedi. Şehrin en önemli projelerinden birisi olan Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi’nin yapımı esnasında trafiğin daha akıcı bir hale gelmesi için önemli bir çalışma yaptıklarını ileten Yaman, “İlimizin kanayan yaralarından birisi olan trafik sorununu büyük ölçüde sonlandıracak projelerimizden birisi yapımını Karayolları Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz battı çıktı çalışmasıdır. Kısa süre önce başladığımız çalışmanın beklenilenden daha az bir zamanda bitirilmesi için çalışmaktayız. Bu konuda ekipler gece gündüz demeden sahada yer almaktadır. Projemiz nedeniyle trafiği ise şehrimizin içinde yer alan yan yollardan vermekteyiz. Bu çalışmamızda bugüne kadar bir aksaklık yaşamadık. Bizler trafik akışının daha da iyi olması ve özellikle ağır vasıta araçların şehir trafiğine daha az girmesi için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Kolaylık sağlayacak yollar

Çalışmaların iki adedinin bittiğinin ve bir adedinin bitmek üzere olduğuna dikkat çeken Yaman şunları söyledi: “Türkmen Rampasının yan tarafından bulunan bölgede servis yolumuz hizmet verecek. Diyarbakır’dan gelen araçlar şehir merkezine girmeden bu servis yolunu kullanarak Kızıltepe ve Şanlıurfa istikametine gidebilecekler. Trafik akışı ise tek yönlü olacak. Yani sadece Diyarbakır istikametinden gelen araçlarımız bu yoldan faydalanacaklar. Bununla beraber Kızıltepe istikametinden gelen araçların Eski Mardin’e çıkmasına imkan tanıyacak 6 kilometrelik Eryeri yolu ve Ortaköy’den Ovaköy ve Yeşilli istikametinden Midyat’a gitmeye imkan veren 20 kilometrelik yol da bitirildi. Bu yollar kısa sürede hizmete açılacak.  İlimizde vatandaşlarımızın sesine kulak vermeye devam edeceğiz”

YORUM EKLE