Mardin Yeşilleniyor

Yaman, "Ağaç dikimlerinde hedeflerimizi katlayarak yolumuzda ilerliyoruz"

Mardin Yeşilleniyor

Mardin Yeşilleniyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin en büyük eksikliklerinden birisi olan yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarında önemli çalışmalar yapıyor. Protokol yolu ile 16 kilometrelik bir hattı çimlemdiren ve ağaçlandıran Büyükşehir Belediye, Mardin Yeşilleniyor Projesi ile başlanan 47 bin fidan dikimi çalışmasında 100 bin civarında fidan dikimine ulaştı. Büyükşehir Belediye aynı zamanda Kızıltepe, Nusaybin ve Şanlıurfa yolunu kapsayan ipek yolunda da yakın zamanda önemli bir fidan dikim hamlesine başlayacak.

“Değişim mutlu ediyor”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yeşil bir Mardin hedefiyle çıkılan yolda durmadan çalıştıklarını,  sarı renginden yeşil rengine dönüşen bir şehir için mücadele ettiklerini söyledi.

Yaman, “Ağaç dikimlerinde hedeflerimizi katlayarak yolumuzda ilerliyoruz” dedi.

Mustafa Yaman, “İlimizi her yönüyle güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi. Şehrin yeşil bir imaja bürünmesini önemsediklerini ifade eden Yaman, “Mardin’in güzel geleceğini inşa etmek için gece gündüz demeden çalışarak bir yıla önemli işleri sığdırdık. Şehrimizde yaşattığımız değişimi hala sürmekte ve hemşehrilerimiz bu değişimden mutlu olmaktadır. Biz önem verdiğimiz konuların başına ilimizin yeşil bir şehir olması yönünde yapılacak çalışmaları da ekledik. Çünkü Mardin bu konuda eksiklikler yaşıyordu ve gelecek nesillere yeşil bir şehir bırakmak elzem bir konuydu” ifadesini kullandı.

Yaman “100 bin ağaca yaklaştık”

Yaman, “Bu düşüncelerle hemen harekete geçtik. Bir yıl içinde zor olan çalışmaları başardık. Öncelikle şehir girişlerimizden çalışmalara başladık. 16 kilometrelik protokol yolu çalışmasını bitirme aşamasına geldik. Bununla birlikte ilimizin yeşillenmesi adına şehir girişlerine 47 bin ağaç dikimi projesini başlattık. Bu projede özverili bir şekilde çalışan personelimiz dikilen ağaç sayısını 100 bin rakamına yaklaştırdı. Yetinmedik sarmaşık çalışmaları ile kaya olan heryere özel bir hava katmak için çalışmalar yapıyoruz. Mardin Gönül Elçileri de fidan dikiminde gittiği her yerde farkındalık oluşturuyor. Bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 17:04
YORUM EKLE