Mardin’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”

Vali Yaman, daha konforlu engelsiz bir Mardin'de yaşaması için projeleri yerine getireceklerini söyledi.

Mardin’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”

Mardin’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla katıldığı, program’ da, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak, sizlerin daha rahat daha konforlu engelsiz bir Mardin'de yaşaması için projeleri yerine getireceklerini söyledi.

Vali Mustafa Yaman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelliler bireyler için hayırlı olmasını dileyerek şöyle konuşu: “Sizleri kendi mekânlarınıza ziyaret ediyoruz diğer etkinliklerde bir araya geliyoruz. Engelli bireylere yönelik sosyal farkındalık yaratılması için üç Aralık Engelliler Günü olarak kabul edilmiş ve böyle de devam ediyor. Engelli kardeşlerimiz birçok alanda başarılara imza atıyorlar. Buna bir örnek verecek olursak, Ampute Milli Takımın şampiyon olmasıdır.” dedi

Cumhurbaşkanın önderliğinde engelli vatandaşların birçok sorununun hükümet tarafından ortadan kaldırıldığına ifade eden Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak belediye bünyesinde 50 tane engelli biriyle çalıştırdık ve bu devam edecek. Hem belediye olarak hem de Aile Politikalar İl Müdürlüğü olarak düzenli bir şekilde bu kardeşlerimizin ev temizliğini ve özel bakımlarını yapıyoruz. Gitmeleri gereken yerlere biz kendimiz götürüyoruz. Örneğin her zaman Cuma günleri ibadethanelere engelli bireylerimizi götürüyoruz.”

Kültürel ve sosyal projeleri hayata geçirdiklerini aktaran Yaman,  “Engelsiz Mardin projesini hayata geçirdik. Onların gözünden Mardin'e gördük. Engelli kardeşlerimiz hem otomatik hem de manuel araçları hediye ettik. Bunları yaparken de buradaki hayırseverlerden destek alıyoruz. İnşallah bu desteğimiz sizlerin daha rahat daha konforlu engelsiz Mardin'de yaşama arzunuzu hem Valilik hem de Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak yerine getireceğiz. Onun için şehirde gerekli önlemleri alıyoruz.”

TBMM İdare Amiri Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise, hükümet olarak engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini söyledi.

Birçok projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Bölünmez, şöyle devam etti:  “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan, hayatlarını devam etmeleri, iş ve meslek edinmeleri, ulaşım, rehabilitasyon başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin vazifesidir. Hükümet olarak dezavantajlı tüm grupların sorunların dinledik. Tüm eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için büyük çaba gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz.”

Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bugünü bize tertipleyen Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman’a teşekkür etti.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER