Mardin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

- 30 Ağustos Zafer Bayramı 101. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Mardin’de de coşkuyla kutlandı.

Mardin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü etkinlikleri, saat 09.00'da Hükümet Konağında Çelenk Sunma Töreni ile başladı. 

Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sn. Tuncay Akkoyun'un ve akabinde 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen’in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla gerçekleşen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törende, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tank Kurmay Binbaşı Erman Yıldız, günün anlam ve önemini belirten şiiri ise Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Zeynep Ökmen Okudu.

Kutlama Töreni’nin ardından Valimiz Sn. Tuncay Akkoyun’un ev sahipliğinde Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanında Kabul Töreni gerçekleştirildi. Vali Tuncay Akkoyun, Kabul Töreni’ne katılan davetlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ederek bir süre sohbet etti.

Etkinliklere, Vali Tuncay Akkoyun’un yanı sıra; 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 00:18
YORUM EKLE