Mardinmasa, çocuklara atkı, bere ve kaşkol dağıttı

Mardin’in Kanatsız Melekleri “mardinmasa” çocuklar üşümesin ve grip olmasın diye güzel bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza attı.

Mardinmasa, çocuklara atkı, bere ve kaşkol dağıttı

Mardinmasa, çocuklara atkı, bere ve kaşkol dağıttı

Mardin’in Kanatsız Melekleri “mardinmasa” çocuklar üşümesin ve grip olmasın diye güzel bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza attı.

“mardinmasa” kırsal mahallelerde yer alan okullarda çocukların gribe karşı bilinçlenmesi için doktor eşliğinde eğitimler verirken, çocukların soğuktan korunması için de atkı, bere ve kaşkol dağıttı. Yapılan çalışma okullardan velilerden ve öğrencilerden alkış aldı. Bu bağlamda “mardinmasa” ekipleri Mazıdağı İlçesi Armağan Mahallesinde yer alan Armağan İlkokuluna da gittiler. Burada öğrencilere atkı, bere ve kaşkol dağıtan “mardinmasa” ekipleri mutlu öğrencilerin mutlu olmasına vesile oldular.

Yaman, “İlimizde “mardinmasa” ile vatandaşlarımız mutlu oluyor”

“mardinmasa” ile sosyal sorumluluk projelerinde çığır açtıklarına değinen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Ekiplerimiz çocuklarımız üşümesin ve hasta olmasın diyerek çocuklarımızın yanıbaşında yer alıyor” dedi.

“mardinmasa” ile gönüllere dokunuyoruz

Mardin’de artık sosyal sorumluluk projeleri konusunda önemli çalışmaların olduğu ana işaret eden Yaman, “Bu çalışmaları ilimizin kanatsız melekleri olarak anılan “mardinmasa” ekiplerimizle başarıyla sürdürüyoruz” dedi. Yaman kış aylarında da farkındalık oluşturacak bir çalışmayı “mardinmasa” ile gerçekleştirdiklerine işaret ederken, “İlimizde sosyal projelerde son bir yıl içinde büyük başarılar elde ettik. “mardinmasa” ile 25 sosyal sorumluluk projesi yaparak yedinden yetmişe gönüllere dokunduk. Hemşehrilerimizin kimsesinin olmadığı zamanlarda kimsesi olmak adına projeler düzenledik. Çalışmalarımızı hakka ve hakkaniyete uygun olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine uyguladık. Dikkat ettiğimiz konuların başında çocuklar geliyordu. Onların her an mutlu olması hedefiyle çaba verdik. İşte bu çalışmalardan birisine “mardinmasa” ile bir kez daha ulaştık. Kış mevsimini çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde geçirmeleri hedefiyle farkındalık ortaya koyacak bir işe imza attık” dedi.

Kış aylarında çocuklarımızı düşünüyoruz

Yaman “mardinmasa” ekiplerinin okullarda çocuklara sağlığı da anlattığının altını çizerken, “Ekiplerimiz kış aylarında çocuklarımızın hasta olmaması düşüncesinden hareketle güzel bir uygulama başlattı. Bu bağlamda doktorlarımız eşliğinde kırsal mahallelerde yer alan okullarımıza giderek gripten nasıl korunacaklarını evlatlarımıza anlatıyoruz. Onların hastalıktan korunmaları için yapacaklarını anlayacakları şekilde işliyoruz. Bunun yanında üşüyüp hasta olmamaları için de hediye olarak atkı, bere ve kaşkollarını veriyoruz. Bu sayede onların mutlu olmalarını sağlıyoruz. Buna benzer çalışmalara devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER