Midyat, Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına hazır

- ÖSYM Midyat İlçe Koordinatörü Doç. Dr. Abdurrahim Kaplan, "Midyat’ta yaklaşık 40 okulda yapılacak sınavda Bin 114 kişi görev alacak ve 7 Bin 813 kişi sınava girecek."

Midyat, Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına hazır

Hafta sonu Türkiye geneli yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Midyat’ta tüm kurumlar hazır.

ÖSYM Midyat İlçe Koordinatörü Doç. Dr. Abdurrahim Kaplan, yaptığı açıklamada, Midyat’ta yaklaşık 40 okulda yapılacak sınavda Bin 114 kişi görev alacak ve 7 Bin 813 kişi sınava gireceğini kaydetti.

Hafta sonu yapılacak sınav için tüm kurular seferber olduğunu kaydeden Kaplan, şunları kaydetti. “Midyat Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü konaklama sorunu yaşayacak adaylar için öğrenci yurtları hazır hale getirildi. Midyat Belediyesine bağlı ekipler tam kadro sahada olacak. Belediye Başkanı Veysi Şahin’in talimatıyla kentin 6 farklı noktasında karşılama birimleri görevde olacağı bildirildi. Okul çevrelerinde yaşanacak gürültü kirliğini önlemek için de İmar Ekipleri sınav saatlerinde önlemler alacak.” Dedi.


17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan 2023-YKS sınavında hepinize başarılar dilediğini kaydeden Kaplan, sınava girecekler içinde uyarılarda bulundu.

“Sınava gelirken Sınava Giriş Belgenizi ve Fotoğraflı Geçerli Kimlik Belgenizi yanınıza almayı unutmayınız. T.C Kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C Kimlik numarası, fotoğraf bulunmayan adaylar için İlçe Nüfus Müdürlüğümüz sınav günleri açık olacaktır. Aileniz, öğretmenleriniz ve bizler sizlerle birlikte sınavda olamasak da gönlümüz sizin yanınızda olacak. Kalbimiz sizin için çarpacaktır.” dedi. Doç. Dr. Kaplan “Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, Emniyetimiz, Jandarma Komutanlığımız, İlçe Milli Eğitim, İlçe Sağlık ve Nüfus Müdürlüğümüz sınav güvenliğiniz için her türlü tedbiri almıştır. Siz Sadece sınavınıza odaklanınız. Midyat halkı olarak sınav süresince sessiz olacağız. Emeklerinizin karşılığını alabilmeniz dileğiyle.” ifadelerini kullandı.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2023, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER