Nusaybin'de Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Nusaybin'de Bazı Mahallede Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Nusaybin'de Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Nusaybin'de Bazı Mahallede Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde15 mahallerde sokağa çıkma yasağı kaldırıldığı ilan edildi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesine bağlı kırsal mahallelerde sokağa çıkma yasağının saat 01: 00 itibari ile kaldırıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: “İlimiz Nusaybin İlçesi kırsal alanında bulunan Yandere, Dirim, Akarsu, Koruköy, Büyükkardeş, Küçük Kardeş, Karacaköy, Dallıağaç, İlkadım, Dağanlı, Kuyular, Çalıköy, Serinkaya, Yavruköy ve Erdoğdu Mahalleleri faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla 18.09.2017 Pazartesi günü saat 10:00 itibari ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

İcra edilen operasyonlar sona erdiğinden Nusaybin İlçesi kırsal alanında bulunan Yandere, Dirim, Akarsu, Koruköy, Büyükkardeş, Küçük Kardeş, Karacaköy, Dallıağaç, İlkadım, Dağanlı, Kuyular, Çalıköy, Serinkaya, Yavruköy ve Erdoğdu Mahallelerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 20 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 01:00 itibari ile kaldırılmıştır.

Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”denildi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER