PKK Terör Örgütü tarafından Midyat’ta katledilen 11 vatandaş mezarı başında anıldı

- Mardin'in Midyat İlçesi Başyurt Efeler mezrasında 11 vatandaşın hunharca katledilişinin 34. yıl dönümü şehit vatandaşlar mezarları başında anıldı.

PKK Terör Örgütü tarafından Midyat’ta katledilen 11 vatandaş mezarı başında anıldı

Midyat ilçesine bağlı Başyurt köyü Efeler mezrasında 23 Ocak 1987 yılında 7'si çocuk, 1'i kadın, 2'si erkek 11 vatandaşın hunharca katledilişinin yıldönümü için anma töreni düzenlendi.


Efeler mezrasında şehit edilen mezarları başında okunun Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualar okundu.


Kaymakam Tekin Dundar, burada yaptığı açıklamada, devletin azim ve kararlılığının terör örgütü PKK'yı bitirme noktasına geldiğini belirterek, "Kalleş, hain PKK terör örgütü tarafından ne yazık ki burada, bu mezramızda 6'sı çocuk olmak üzere 10 vatandaşımız hunharca, hiç bir suçu, hiç bir kabahati olmadığı halde, kendi evlerinde sıradan yaşarken bu terör örgütünün zulmüne uğradı ve hala uğramaktadır. Birileri, bu coğrafyada yaşayan insanlarımızı, Kürt kardeşlerimizi kendi emellerine alet etmektedir ve bunun geçmişi 34 yıl öncesine dayanıyor. İnşallah, bu sene onların son yılı, son kışı olacaktır. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin, geride kalan yakınlarına sabrı cemil ihsan eylesin ve rabbim tüm ülkemizi, tüm milletimizi bu tür hain terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı muhafaza buyursun" diye konuştu.” Diye konuştu.


1987 yılında kalleş, hain PKK Terör örgütü tarafından, babasını kaybeden Kutbeddin Ağırman (34) ise, “şehitlerden bir tanesi babam, köy korucusuyudu. O tarihlerde PKK terör örgütünün bertaraf edilmesinde devlet tarafından faaliyetlerde bulunduğu için köy baskınında şehit edildi. Bu olayda babamın annesi yakılarak şehit edildi. İki amcam şehit edildi. O tarihte ben bir yaşındaydım. 34 Sene geçti aradan bu süre içerisinde devletin verdiği destek ile bu bölgede ayaktayız.” Dedi.


Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin karakol inşaatında çalışan sivillere açtığı ateş sonucu şehit düşen mühendis Mazlum Gözenoğlu'nun babası Hüseyin Gözenoğlu ise, “bütün şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. PKK Terör örgütünü kınıyor ve lanetliyoruz.” Dedi.
 

Düzenlenen anma programına, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Emniyet Müdür vekili Mevlüt Tüylü, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal, İlçe Müftüsü Mehmet Tahir Pekim, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Türkiye Gaziler Ve Şehit Aileleri Vakfı Midyat Şube Başkanı Bedrettin Doğan, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER