Tarihi Mardin’de Bir Sokak Daha Güzelleşti

Yaman, “İlimizde Değişimi Yaşatıyoruz”

Tarihi Mardin’de Bir Sokak Daha Güzelleşti

Tarihi Mardin’de Bir Sokak Daha Güzelleşti

Yaman, “İlimizde Değişimi Yaşatıyoruz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman Tarihi Mardin’i yapılan çalışmalar ile daha da güzelleştirdiğini belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde değişime ve gelişime devam ediyor. Bu kapsam Tarihi Mardin’de güzelleştirme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye, bir sokağa daha güzellik kattı. Cumhuriyet Meydanı civarında yer alan Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın bulunduğu sokak yenilenerek göz alıcı bir hale getirildi. Öte yandan sokaktaki tarihi binanın bir bölümü daha restore edilerek kafe haline getirildi. Sokağın açılışı ise yapılan törenle gerçekleşti.

Açılışa Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın yanı sıra, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Her yerde değişim

Açılışta bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman, çalışmalar ile değişimi sağladıklarını söyledi.

Yaman şöyle konuştu:  “Şehrimizde değişim hareketi ile birçok bölgede çalışmalarımız sürüyor. Önem verdiğimi bölgelerden birisi de şüphesiz Tarihi Mardin’dir. Biz buram buram tarih kokan taşların konuştuğu bölgemizde sokaklarımızın daha güzel olması için çaba veriyoruz. Bu nedenle sokak sağlıklaştırmaları yapıyoruz. Bugün bir sokağı daha güzelleştirdik”

Göz kamaştırıyor

Bambaşka bir hale getirdikleri kültür sokağın ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştığını bildiren Yaman, “Sokağımızda daha önce Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nı taşımıştık. Başkanlığımızı restore ettiğimiz tarihi bir evde açmıştık. Biz burada değişimi sokağımızda sürdürdük. Bu nedenle daire başkanlığımızın bulunduğu sokağı güzelleştirdik. Aynı zamanda binamızın yanında atıl olan bir bölümü de restore ederek kafeterya olarak hizmete açtık. İlimizde değişim devam edecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER