Tedavi edilecek eşeklerin İstanbul yolculuğu başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik örnek çalışmalarına devam ediyor.

Tedavi edilecek eşeklerin İstanbul yolculuğu başladı

Tedavi edilecek eşeklerin İstanbul yolculuğu başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik örnek çalışmalarına devam ediyor.

Sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalarla çevre illere de örnek olan Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi, sokak hayvanlarının umudu oldu. Kaza sonucu merkeze gelen Umut, Arap ve sahiplenmesi yapılan Boncuk adlı eşeklerin, tedavi edilecekleri İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne yaklaşık 30 saatlik yolculuğu başladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman; Yaptığı çalışmalarla örnek belediyeciliğe imza atan Büyükşehir Belediyesi, hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi alanında da örnek çalışmalar yaptığını söyledi.

Yaman, “Şehrimizde ki her canlı bizim için önemli. Özellikle sokakta yaşayan ve sahibi olamayan hayvanları daha çok önemsiyoruz. Bundan dolayı atıl durumda aldığımız hayvan barınağını belediye olarak geliştirerek modern bir yer yaptık. Aldığımız son teknolojiler ile barınağımızı sokak hayvanları için bir rehabilitasyon merkezi haline getirdik. Mesai arkadaşlarımın özverili çalışmalarıyla kısa sürede çevre illerden buraya sokak hayvanlarını kabul ettik.” dedi.  

İstanbul’a tedavi için gönderilen eşeklerin yaşadığı süreç hakkında bilgi veren hayvan barınağı yetkilileri ise, “Daha önce İstanbul’a gönderdiğimiz hayvanlarımızı takip ediyoruz. Bu eşeklerimizi gönderdikten sonra iyi bir tedavi süreci bekliyoruz. Rehabilitasyon merkezi olarak bize bütün çevre illerinden hayvanlar geliyor. Kedi ve köpek gibi hayvanları son teknoloji ile tedavi ediyoruz. Umut, Arap ve sahiplenmesi yapılan Boncuk adlı eşekleri İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne gönderiyoruz. Hayvanlarımız yollarda 3 saatte bir dinlenmek zorunda. 25-30 saatlik bir yolculuktan sonra İstanbul’da olacak.”

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 16:54
YORUM EKLE