Trafik Haftası'nda "öncelik yayanın" vurgusu

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Mardin İl Jandarma Komutanlığınca Trafik Haftası kapsamında, "Önce yaya" sloganıyla öğrencilerle birlikte uygulama yaptı.

Trafik Haftası'nda "öncelik yayanın" vurgusu

Mardin İl Jandarma Komutanlığınca, İl Emniyet müdürlüğü ile Koordineli olarak, Trafik haftası etkinlikleri kapsamında İl ve İlçe Merkezlerinde stantlar oluşturuldu.

Oluşturulan stantlarda trafik işaret ve cihazlar, broşürler dağıtıldı. Ayrıca, vatandaşlar trafik konularında bilgilendirildi.

Tüm yol kullanıcılarının, sürücü ve yayaların doğru bilgilendirilmesi, kamuoyunda “yaya önceliği” algısının güçlendirilerek yaya kazalarının azaltılması ve yaya güvenliğinin sağlanması hususunda bilgilendirilirken, daha önce kazaya karışan bir araç stantlar ve çekici marifeti ile götürüldüğü cadde ve sokaklarda sergilenerek vatandaşlar üzerinde farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Ayrıca, okullarda çizilen eğitim parkurları ile öğrencilere trafik kuralları uygulamalı olarak anlatılarak, tüm icra edilen etkinliklerde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ön plana çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER