Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi Başladı

Mardin'e yeni bir nefes olacak 'Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi' Başladı

Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi Başladı

'Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi' Başladı

Mardin'e yeni bir nefes olacak 'Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi' Başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, "Mardin Yeşilleniyor" sloganı ile başlatılan 'Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi' çalışmaları hızla devam ediyor.  "40 bin ağaç dikiyoruz" hedefi ile başlatılan ağaçlandırma çalışması sona erdiğinde şehrin yeşil alan sorununa çözüm olacak. Proje, Mardin'e yeni bir nefes olacak.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mustafa Yaman: "Türkmen Geçidi'nde ki ağaçlandırma çalışması Mardin'e yeni bir nefes olacağını söyledi.

Türkmen Geçidi'nde ki ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yaman, Gerekli talimatları yerinde vererek, Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi'ne fidan dikti.

Türkmen Geçidi'nde ki ağaçlandırma Mardin'e yeni bir nefes olacağını, Hizmet odaklı bir belediye Hizmet odaklı bir belediye olarak sorumluluklarının bilincinde çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Yaman, şöyle konuştu: "Devletimiz ve hükümetimiz tarafından bize bu görev verildiği zaman şehrin her yerine dokunacağımızı söylemiştik. Bir yılda bu şehirde dokunmadık yer bırakmadık. Kırsal mahallelerin en ücra köşesinden şehrin merkezi de ki soruna kadar hepsini biliyor ve ona göre projelerimizi yapıp biran önce bitirmek için gece gündüz çalışıyoruz." diye belirtti.

Protokol yolu ve şehrin girişinde ki ağaçlandırma çalışması bittiği zaman Mardin'in yeni bir görünüme kavuşacağını vurgulayan Yaman, marka şehir Mardin'e yeni bir projeyi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Yaman, şöyle devam etti: "Şehrimizin ve hemşerilerimizin en büyük sorunlarından bir de elbette ki yeşil alan. Bu sorunu ortadan kaldırmak için 'Mardin Yeşilleniyor' sloganıyla "Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesini" hayata geçirdik. Projenin bir an bitirmek çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. İş makinelerimiz dört bir koldan çalışıyor. Dikmeye başladığımız Selvi, Akasya, Tesbih, Dut, Sedir, Elder çamı ve Kokar ağaçlarıyla hemşehrilerimize renk cümbüşü sunacak. Bu projeyi biran önce bitirip şehrimize ve hemşerilerimize yeni bir nefes aldırmayı istiyoruz."

YORUM EKLE