Vali Demirtaş, Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliğine katıldı.

Vali Demirtaş, Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde 11 Kasım 2019 tarihinde ilki gerçekleştirilen ‘’Geleceğe Nefes Milli Ağaçlandırma Bayramında’’ 11 milyon fidanın Ülkemizin her köşesinde toprakla buluşturulacağı ve 2021 yılında ülke genelinde 84 milyon vatandaşın her biri 3 adet fidan dikmek üzere toplamda 252 milyon fidan toprakla buluşturulması amaçlanmıştı.

Ülkemizin ormanlık sahalarını ve ağaç servetini çoğaltmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, toplumdaki ağaç ve orman sevgisi ile çevre konusundaki farkındalığın yükseltmek hedeflerine ulaşmak için her yıl kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü ‘’Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’’ ağaçlandırma projesi kapsamında 2021 yılı sonuna kadar 425.000 fidan dikiminin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.


 11.11.2021 tarihinde Mardin’de 12 farklı noktada 51.000 fidan dikimi gerçekleştirildi.


Bu kapsamda Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kasımiye Medresesi Yeşil Kuşak Ağaçlandırma Sahası ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde bulunan Adalet Ormanı Fidan Dikme Alanında fidan dikerek, diktiği fidanlara can suyu verdi.


Fidan dikme etkinliğine Vali Demirtaş’ın yanı sıra Kolluk Kuvvetleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum Personelleri, STK Temsilcileri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

www.midyatgundem.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER