Vali Demirtaş, “Kardeşlerine Umut Ol” Temalı Serginin açılışına katıldı

- Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Filistin yararına düzenlenen “Kardeşlerine Umut Ol” temalı Hat ve Ebru sergisini açılışını gerçekleştirdi.

Vali Demirtaş, “Kardeşlerine Umut Ol” Temalı Serginin açılışına katıldı

İl Müftülüğünce Artuklu ilçesindeki AVM’de İsrail'in saldırıları sonucu büyük zarar gören Filistin halkına yardım amaçlı kurulan Hat ve Ebru sergi açılışına Vali Demirtaş’ın yanı sıra Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, STK ve siyasi temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Sergi amacının Filistin halkının acılarına, dertlerine ve sorunlarına ortak olmak olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, “Tüm Mardinli kardeşlerimiziniz mutlaka gelip sergiyi görmelerini, sergiye yardım etmelerini ve özellikle ilgi göstermelerini bekliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve onları yalnız bırakmayacağımızı ifade etmek istiyorum. Sergide çok güzel eserler ortaya konulmuş. Sergide emeği geçen kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Serginin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kurdele kesiminin ardından sergide sunulan eser ve çalışmaları tek tek inceleyen Vali Demirtaş, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’ten bilgiler alarak eserlerin birbirinden değerli olduğunu dile getirerek teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER