Vali Demirtaş, Lavanta Fidelerini Toprakla Buluşturup Can Suyu Verdi

İlçe ziyaretlerini sürdüren Vali Mahmut Demirtaş, inceleme ziyaretleri kapsamında programını Yeşilli, Ömerli ve Midyat ilçelerine ayırarak bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, Lavanta Fidelerini Toprakla Buluşturup Can Suyu Verdi

Vali Demirtaş, ziyaret ettiği Ömerli ilçesinde lavanta fidelerini toprakla buluşturup can suyu verdi.

Fırsat bulduğu her anı değerlendirerek bir yandan kentin farklı noktalarında devam eden çalışmaları inceleyip denetleyen Vali Demirtaş, bir yandan da ilçeleri ziyaret edip sorunları ve talepleri yerinde dinliyor.

Yeşilli ilçesinde beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cebrail Aslan ile doğa turizmine kazandırılması hedeflenen Yeşilvadi Deresinde incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı.

Lavanta fidelerini toprakla buluşturdu

Yeşilli ilçesinde gerçekleştirdiği incelemelerin ardından Ömerli ilçesine geçen Vali Demirtaş,  “Bir Dünya Üreten Kadın Projesi” kapsamında 17 dekar alan üzerinde 15 lavanta bahçesi oluşturulacak arazide lavanta fidelerini toprakla buluşturarak can suyu verdi.

Daha sonra çevre düzenleme çalışmaların sürdürüldüğü ilçe stadyumu ile halı sahada incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna şehit olan güvenlik korucuları baba Mehmet Emin Emen ve oğlu Abdullatif Emen’in kabirlerini ziyaret edip dua etti.

İncelemelerini yapılması planlanan Kapalı Pazar Yeri, Sanayi Sitesi ve Çok Amaçlı Spor Kompleksi için öngörülen alanlarda sürdüren Vali Demirtaş, devam eden yeni yol açma çalışmalarını da yerinde inceleyerek Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ’dan bilgi aldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan esnafları işyerlerinde ziyaret eden Vali Demirtaş, bereketli kazançlar diledikten sonra Ömerli ilçesindeki incelemelerini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

OSB arazisinde incelemeler yapıldı

Ömerli ilçesinin ardından Midyat ilçesini ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Tekin Dundar, Belediye Başkanı Veysi Şahin ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal tarafından karşılandı. İncelemelerine kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi arazinde başlayan Vali Demirtaş, çarşı merkezinde yapılması planlanan Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.

Daha sonra Midyat ilçesine yapılması planlanan Kapalı Pazar yeri ile Çok Amaçlı Kültür Merkezi için incelemeler yapan Vali Demirtaş, il genelinde başlatılan yeşillendirme çalışması kapsamında Bahçelievler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Orta Refüjdeki fidan dikimi etkinliğine katılarak fidan dikimi gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Midyat ilçesine kazandırılan 10 bin metrekare üzerinde kurulu Midyat Kent Park’ında da incelemeler yapan Vali Demirtaş, ilçelerdeki talepleri dinledikten sonra aktarılan hususların çözümüne ilişkin gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.    

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Acar
Süleyman Acar - 2 hafta Önce

Verdiğiniz emekler için teşekkürler başkanım. Allah yardımcınız olsun.

SIRADAKİ HABER