Vali Demirtaş, ‘’Yolu Trafiğe Açıyoruz’’

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, daha önce çökme meydana gelen Diyarbakır kapı eski Mardin yolunu trafiğe açacaklarını söyledi.

Vali Demirtaş, ‘’Yolu Trafiğe Açıyoruz’’


MBB Genel Sekreteri Murat Süzen, Fen İşleri Dire Başkanı Cebrail Aslan, Zabıta Daire Başkanı Kinyaz Köle ve Ulaşım Daire Başkanı Ertan Taşdemir ile birlikte önce hava radarı mevkiinde yapımı süren açık otopark ve daha sonra Diyarbakır kapı katlı otopark projesini yerinde inceleyen Vali Demirtaş, çöken yolun onarımlarını bitirdikten sonra bu yolu en yakın zamanda trafiğe açacaklarını belirtti.

Hava Radarı mevkiindeki açık otopark, Diyarbakır kapı katlı otopark ve Artuklu yeni şehirde yapımı süren katlı otopark projelerinin kentin trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını belirten Vali Demirtaş, ‘’Tarihi Mardin kentinin trafik problemini kendimize dert edindik. Allah izin verirse bunu başaracağız. Bu yönde üç projemiz aynı anda devam ediyor. En yakın zamanda çökme meydana gelen yolu da trafiğe açacağız. Bu çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim Akıncı
Selim Akıncı - 7 ay Önce

Mardin çevre yolu gerekli

SIRADAKİ HABER