Valilikten sosyal medyadaki bazı çalışmalara dair açıklama!

Mardin Valiliğinden, sosyal medyadaki bazı çalışmalara dair iddiaların yer alması üzerine açıklama yapıldı.

Valilikten sosyal medyadaki bazı çalışmalara dair açıklama!

Mardin Valiliğinden, yapıalan açıklama şöyle;

BASIN AÇIKLAMASI

Bazı sosyal medya hesaplarında; ilimizde, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen bazı çalışmalara dair iddiaların yer alması üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Mardin - Kızıltepe Köprülü Kavşağında yer alan üç boyutlu logo, vatandaşlarımızın yoğun talepleri doğrultusunda kaldırılarak yerine şehrimizin tarihi dokusuna uygun “Saat Kulesi” çalışması gerçekleştirilmiştir. Çalışmalarımızın “Belediye- Vatandaş” işbirliğinde şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerine uygun bir şekilde devam edeceği hususunu önemle belirtiriz.

Türkmen Caddesi orta refüj alanında bulunan aydınlatma direklerinin hurdalığa atıldığı iddiaları da asılsız olup, metal panoların tekrar yerlerine konulmak üzere elektrik şirketi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında sökülerek Büyükşehir Belediyemize ait depoya nakli gerçekleştirilmiştir. Bu nakil sürecinde bahse konu olan görüntünün oluşmasına neden olan sorumlular hakkında da gerekli soruşturma başlatıldığına dair daha önce yapılan açıklama ile kamuoyu aydınlatılmıştı. Bu kapsamda yürütülen soruşturmanın akabinde tespit edilen sorumlular hakkında hukuki ve idari işlemler uygulanmıştır.

Ayrıca; Şehitlerimizin emaneti olan kıymetli aileleri ve gazilerimizle sürekli diyalog içerisinde olunduğunu, kendilerini yalnız hissetmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterildiğini ve bu durumun istisnasız bir şekilde devam edeceğini bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna, bu tür asılsız ve maksatlı iddialara itibar edilmemesi gerektiğini bildirir; kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER