Yapay Su Gölet Yapımı Sürüyor

Yaman kırsal mahallelerde hayvancılığın gelişmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Yapay Su Gölet Yapımı Sürüyor

Yapay Su Gölet Yapımı Sürüyor

Mardin Vali Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman kırsal mahallelerde hayvancılığın gelişmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle kırsal mahallelerde projeler yapan Büyükşehir Belediye, hayvan içme suyu göletleri yapımına da hız verdi. Bu konuda tüm ilçelerde dağlık alanlarda gölet yapımı için çalışmalar devam ediyor. Son olarak Midyat ilçesi kırsalında yeni hayvan içme suyu göletleri yapımına başlandı.

En iyi yerlere gelmeli

Hayvancılığın en iyi yerlere gelmesi için Büyükşehir Belediyesi imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimiz her yönüyle gelişmeli düşüncesiyle birçok konuda projelerimiz sürüyor. Şehrimize 11 ayda önemli projeleri hediye ettik. Dikkat ettiğimiz konulardan birisi ise hayvancılıktır. Bu konuda Yerel Ekonomi Daire Başkanlığımız kanalıyla çalışmalar yapmaktayız. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık gibi arıcılık ve ipek böcekçilik gibi alanların da var olması hedefiyle projelerimizi çiziyoruz” dedi.

Gölet yapımlarına devam

Büyükbaş hayvancılığı için de özellikle kırsal bölgelerde çalışmalar yaptıklarına değinen Yaman, “Hayvanlarımızın içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için kırsal bölgelerde sınırlı imkanlar var. Biz bu imkanları arttıracak şekilde planlamalarımızı yaptık. Bu nedenle hayvan içme suyu göletleri yapımına hız verdik. Mevcut göletlerin ise ıslahını sağladık. Şu anda ekiplerimiz yeni göletlerin yapımı için çalışıyor. Göletlerimizden birisinin yapımı ise Midyat ilçemizdedir. Hayvancılık için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER