Yeni Yollar Vatandaşların Yüzünü Güldürdü

Şehrin yollarında rekorlar kıran Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan tam not aldı.

Yeni Yollar Vatandaşların Yüzünü Güldürdü

Yeni Yollar Vatandaşların Yüzünü Güldürdü

Şehrin yollarında rekorlar kıran Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan tam not aldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yollar konusunda yaptığı çalışmalar ile rekor rakamlara ulaştı. Kırsal mahalleleri de kaliteli asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediye, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna gitmeye imkan sağlayan BSK çalışmaları gerçekleştirdi. Yollarda yapılan değişim hamlesinden ise en çok vatandaşlar mutlu oldu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, En ücra kırsal mahallelerimize ulaşımı sağlayan yollara bile konfor kattıklarını söyledi.

Beklentilere cevap verdiklerini kaydeden Mustafa Yaman, “Yollarımızda sağlanan başarı ile örnek olduk” dedi.

Yaman, “Göreve geldiğimizde ilimiz genelinde vatandaşlarımızın en çok sıkıntı çektiği konuların başında yollar geliyordu. Neredeyse bütün kırsal mahallelerde vatandaşlarımız yol sıkıntısı çekiyordu. Bu nedenle önceliklerimiz arasına yolları verdik. Bu konuda rekor yol rakamlarıyla beklentileri karşıladık. İlimizde yaptığımız yollar ile ülkemizi baştan başa gidebilecek rakamlara da ulaşmış olduk. Artık kırsal mahalle yollarımız modern ve konforlu yollarıyla hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayan bir özelliğe sahip oldu”

Şehir merkezinde de önemli çalışmalar yaptıklarının altını çizen, Yaman şöyle devam etti: “Çalışmalarımızda sadece kırsal mahallelerimizi değil, şehir merkezini de düşündük. Bu nedenle ilimizin tıkanan kalbi olarak görtüğümüz Kızıltepe Kavşağı’nda köprülü kavşak çalışmalarını yakında bitiriyoruz. Bunun yanında Artuklu Belediyemize de şehir içi yolların yapımı için destek vermek suretiyle değişimi şehir içinde de yaşatıyoruz. Mardin’de değişim devam edecek”

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 07:10
YORUM EKLE