Zabıta Denetimleri Sıklaştırdı

- Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Denetimleri Sıklaştırdı

Zabıta Denetimleri Sıklaştırdı

- Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, İl Deftardarlığı ve İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri fiyat denetimlerine kısa süre önce başlamakla beraber, Mardin’in tüm ilçelerinde aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Bu noktada 1 hafta içinde 10 ilçede tüm meyve sebze hallerinin denetimlerini sağlayan ekipler, 10 adet market ve market zinciri denetimlerini de gerçekleştirdi. Öte yandan pazar yerlerinde de çalışma yapan birimler haksız artışlarında önüne geçmek için çalışmalarına devam edecek.

Yaman, “Fırsatçılığa asla izin vermeyeceğiz”

Haksız artışın ilimizde olmaması için çaba veriyoruz

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Fırsatçılığa asla izin vermeyeceğiz. Haksız artışın ilimizde olmaması için çaba veriyoruz.” Dedi.

Fiyatlarda hasız artışlara karşı denetimlerin aralıksız devam ettiğini kaydeden Yaman, “Tüketicinin yanında olan bir yaklaşımla denetimlerimizi sıklaştıracağız” dedi. Mardin’de fırsatçılık yapmak isteyenlere asla izin verilmeyeceğini aktaran Yaman, “Ülkemizde son zamanlarda meyve ve sebze fiyatlarında ve bazı ürünlerde normalin üstüne artış gözlenmektedir. Bu durum kamuoyu tarafından tepki ile karşılanmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizde bu konuda hassasiyet ile durmaktadır. Bizler de yerel yönetimler olarak bu duruma neden olacak her türlü olguyu yok etmek için çaba vermekteyiz” diye konuştu.

Denetimler aralıksız sürecek

Bir hafta içinde yapılan denetimler ile ilgili bilgi veren Yaman, “İlimizde kurumlarımız ortak bir çalışma ile denetimler sağlamaktadır. Hassasiyetle meyve ve sebze hallerinin yanında marketler ve pazar yerlerinde denetim yapmaktayız. Biz bu şekilde ilimizde bu tür durumların önüne geçmek istiyoruz. Kurumlarımız bundan sonra da vatandaşlarımız için çalışacak ve denetimlerini sürdürecektir” ifadesiyle sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER