Zabıta ekipleri, dilencilere geçit vermiyor

Zabıta ekipleri, dilencilere yönelik bin 195 yakalama işlemi gerçekleştirdi

Zabıta ekipleri, dilencilere geçit vermiyor

Zabıta ekipleri, dilencilere geçit vermiyor

Zabıta ekipleri, dilencilere yönelik bin 195 yakalama işlemi gerçekleştirdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, şehrin çeşitli noktalarında vatandaşın dini duygularını istismar eden dilencilere geçit vermiyor. Zabıta ekipleri, dilencilere yönelik bin 195 yakalama işlemi gerçekleştirdi. 10 kişiye idari yaptırım uygulanırken dilencilerin üst aramalarında ise 3 bin 594 lira çıktı.

-Dilencilere geçit yok

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Şehirde vatandaşın dini duygularını istismar eden dilencilere geçit vermeyeceklerini söyledi. Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Yaman, gazetecilere yapığı açıklamada, “Belediye olarak şehirde dilencilere yönelik ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Tarihi şehir Mardin’de vatandaşların huzurlu içerisinde yaşamaları için belediye olarak bütün birimlerimizle her zaman için teyakkuz içerisindeyiz.” Dedi.

-“Denetimlerimiz kararlılıkla devam edecek”

Şehrin bütün alanlarında dilenciler konusunda hassas bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Yaman, şöyle devam etti: “Şehrimizin en işlek noktalarında hemşehrilerimizin dini duygularını istismar eden dilencilere yönelik çalışmalarımız sürekli şekilde devam etmekte. Farklı din ve dillerin iç içe yaşadığı Mardinimizde bu konu üzerinde hassa bir şekilde duruyoruz. Zabıta ekiplerimiz, bu güne kadar bin 195 denetim gerçekleştirerek 10 kişi hakkında idari yaptırım uyguladı. Dilencilerin üzerinde yaptığımız aramalarda ise 3 bin 594 liraya el konuldu. Vatandaşımızın huzur içerisinde yaşamaları için denetimlerimiz kararlıkla devam edecek.”

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER