Mardin’de 2 bin 750 paket kaçak sigara ele geçirildi

Kaçak Sigara Ticaretini Önlemeye” yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 2 bin 750 paket gümrük kaça sigara ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü görevlilerince, “Kaçak Sigara Ticaretini Önlemeye” yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 2 bin 750 paket gümrük kaça sigara ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi: “Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, “Kaçak Sigara Ticaretini Önlemeye” yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında yapılan yol uygulaması sırasında araçlar üzerinde yapılan aramalarda bir otobüste 2 bin, bir otomobilde ise 750 olmak üzere 2 bin 750 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir. Araçlara ait iki sürücü ekiplerimizce gözaltına alınmış olup gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

Terör örgütlerinin finansal kaynaklarının olan, her türlü kaçakçılık olaylarının engellenmesine yönelik, sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edilecektir” denildi.