Mardinli Muhtarlar Üçüncü Kez Kocaeli’nde

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında kardeşlik bağları giderek artıyor.

Daha önce Mardin’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi araç parkına da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli katkı sağlanmıştı. Çalışmalar bununla kalmadı. Kardeşlik ve Gönül Köprüleri Projesi kapsamında Mardinli muhtarlar üçüncü kez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu oldu. Muhtarlar burada projeleri inceleme fırsatı yakalarken kültür gezileri ile Kocaeli’yi daha iyi tanıma imkanına sahip oldu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Mardin’de hizmet veren muhtarları “Kardeşlik ve Gönül Köprüleri” Projesi kapsamında üçüncü kez Kocaeli’ne gönderdiklerini söyledi.

Yaman, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla muhtarlarımıza kültür gezisi yaptırmanın yanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi projelerini de yerinde inceleme imkanı tanıdık” dedi.

Yaman, “Görevde olduğumuz süre zarfında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile önemli bir işbirliği yaptık. Mardinimizin güzelleşmesi adına Kocaeli bizlerin daima yanında oldu. İlimizin güzelleşmesi adına yatırımlar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, araç envanterimizin en iyi yerlere gelmesi için de çaba verdi. Biz kardeşlik bağımızı şehrimizde hizmet veren muhtarlarımızı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne yollayarak sürdürüyoruz” dedi.

Şehit kaymakamımızı da unutmadılar

Yaman, “Bu noktada muhtarlarımızı üçüncü kez Kocaeli’ne gönderdik. Muhtarlarımız orada kültür ve moral gezilerinin yanında şehrin projelerini de yerinde incelediler. Ayrıca Mardin Derik’te büyük emekleri olan ve haince şehit edilen Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün mezarını da ziyaret ederek dualar ettiler. Bu tür programlara devam edeceğiz” diye konuştu.